News

Mario Yamasaki zabiera głos po kontrowersjach związanych z walką Shevchenko vs. Cachoeira

on

Wielka krytyka spadła na sędziego Mario Yamasaki’ego, za sposób w jaki czuwał nad walką Valentiny Shevchenko z Priscilą Cachoerią.

Wszyscy, nawet sam Dana White mają pretensje do sędziego, że nie przerwał wcześniej walki, podczas gdy Valentina gradem ciosów atakowała Brazylijkę. White stwierdził także, że noga Yamasaki’ego nie powinna już stanąć w Octagonie.

Na falę krytyki postanowił odpowiedzieć sam sędzia, takim oto oświadczeniem:

Podczas drugiej rundy zasygnalizowałem Pricscili , że jeśli się nie ruszy, zatrzymam walkę i za każdym razem, gdy chciałem zatrzymać, powiedziałem jej, a ona próbowała uciec przed uderzeniami. Niestety, nie mogę też kontrolować liczby rzucanych ciosów – znowu, gdy wojownik próbuje wrócić do gry.

Zawodnicy przechodzą czas ciężkiego wysiłku i poświęcenia, aby tam być. MMA jest sportem kontaktowym i żaden wojownik nie lubi, aby jego walka została zatrzymana bez szansy na odwrócenie wyniku. Moim zdaniem pozwoliłem „Pedricie” być wojownikiem i dalej walczyć. Mogłem zatrzymać walkę podczas drugiego „crucifixu” lub na górze, ale ona cały czas się poruszała.

Uznaję też, że powinienem był przestać, kiedy po raz pierwszy klepała duszenie. Zatrzymałem to tylko kilka sekund później.

Jeśli chodzi o opinie innych ludzi, to ich prawo do wypowiedzi.

 

Jak myślicie Mario jednak zostanie w UFC, czy Dana postanowi mu „podziękować”?

 

źródło: mmafighting

 

 

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *