News

Mateusz Gamrot pewny zwycięstwa Joanny Jędrzejczyk!

on

Podwójny mistrz KSW – Mateusz Gamrot nie ma wątpliwości, że na zbliżającej się gali UFC po pas nowej kategorii wagowej sięgnie długoletnia była już mistrzyni kategorii słomkowej – Joanna Jędrzejczyk.

Gamer nigdy nie ukrywał, że bardzo kibicuje Joannie i wpiera ją w ciężkich chwilach. Mateusz do ostatnich kilku walk trenował w American Top Team na Florydzie, gdzie na co dzień ćwiczy Jędrzejczyk.

Przed Polką niesłychanie ciężkie zadanie, gdyż jej rywalką jest Valentina Shevchenko, czyli zawodnika, z którą Asia mierzyła się kilkukrotnie jeszcze podczas kariery Muay-Thai. Niestety wtedy lepsza okazała się zawodniczka z Ukrainy.

Jak walkę widzi Gamrot?

Oczywiście, jestem pewny, że „JJ” sięgnie po pas drugiej kategorii. Miałem okazję śledzić jej obóz przygotowawczy i wiem, że jest niesamowicie zdeterminowana. Trenowała niesamowicie ciężko, chyba nawet ciężej niż przed poprzednimi pojedynkami, więc z dyspozycją nie powinna mieć żadnego problemu. Teraz przechodzi do kategorii wyżej, więc nie będzie musiała zbijać tak wielu kilogramów. Jej organizm powinien przez to być w lepszej formie. Wierzę w nią i trzymam kciuki, by zdobyła pas kategorii muszej.

– powiedział w wywiadzie dla PolsatSport.

Jędrzejczyk może wyciągnąć wnioski z poprzednich walk i przeanalizować wszystkie błędy, które wówczas popełniła. Wtedy rywalizowały tylko w muay thai, a teraz będą biły się w kilku płaszczyznach, więc nie wiadomo czy np. walka nie przeniesie się szybko do parteru. Jest to wszechstylowa walka wręcz, więc myślę, że warto skorzystać z różnych stylów, choć oczywiście nie znam planu Asi na walkę. Jestem jednak pewny, że Polka sobie poradzi i będzie mogła cieszyć się z pasa kategorii muszej.

– dokończył.

Za nami już pierwsza konferencja, po której zawodniczki po raz pierwszy stanęły oko w oko.

Gala UFC 231 odbędzie się 8 grudnia w Toronto. Walką wieczoru będzie pojedynek o tytuł kategorii piórkowej mężczyzn – Max Holloway vs. Brian Ortega.

About Bartek Potępski

W MMA zakochany od pierwszych gal KSW. Miłośnik UFC, Cage Warriors, ACB. Największy samozwańczy fan Conora McGregora w Polsce. Ulubieni zawodnicy to jeszcze: Joanna Jędrzejczyk, Brian Ortega, Stipe Miocić, Jon Jones i Justin Gaethje.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *