News

Michał Materla o walce Khalidov vs. Narkun i ścinaniu wagi przez Joannę Jędrzejczyk!

on

Michał Materla już 3 marca zmierzy się ze Scottem Askhamem na KSW 42 w Łodzi. Tymczasem zawodnik Berserkers Team Szczecin udzielił wywiadu dla inthecage.pl w którym opowiedział m.in o walce mistrz vs. mistrz na KSW 42 oraz o sprawie ważenia Joanny Jędrzejczyk.

O walce Khalidov vs. Narkun.

Myślę, że ta walka będzie trudniejsza dla Mameda niż ta z Borysem, zdecydowanie. Przede wszystkim Tomek ma lepsze warunki fizyczne, bardzo dobre jeśli chodzi nawet o wagę półciężką, jest szczupły, wysoki, ma ciężkie nogi, szczupłe ręce ale ciężkie uderzenie. Tu jest bardzo dużo argumentów po stronie Tomka, w moim odczuciu. 

Mamed jest wybitnym zawodnikiem, który niejednokrotnie pokazywał, że jest bardzo inteligentnym zawodnikiem i potrafi wciągnąć w swoją grę, albo przeczekać tą pierwszą nawałnicę i narzucić swój styl walki. Także spektakularnie kończyć walki przed czasem, jestem ciekaw jak to się zakończy.

Michał opowiedział także, że stara się pomóc klubowemu koledze w przygotowaniach.

Staram się z  nim rozmawiać, żeby sobie to wizualizował tą walkę, bo to musi się zacząć w głowie. To będzie kluczowe w tej walce, kto pierwszy narzuci swój styl.

Były mistrz zapytany o sprawę ze zbijaniem wagi przez Joannę Jędrzejczyk, odpowiedział:

Asia się nie tłumaczyła tą sprawą, dziennikarze sami ją pytali, czy ona wie co może być przyczyną tej porażki. Ja jako zawodnik też wyciągam wnioski i staram się szukać błędów, które popełniłem podczas porażki. Jeśli ich nie szukasz i akceptujesz : przegrałem bo przegrałem to stoisz w miejscu.(…) 7 i pół kilo zbijane w 14 godzin dla kobiety, jeszcze tym bardziej tak drobnej, budową i wiadomo kobiety mają zupełnie inną gospodarkę hormonalną niż faceci, to naprawdę to jest katorżnicza robota. Ja nie wiem, czy jest wiele osób, które znalazłyby tyle samo zaparcia, żeby w takim czasie zbić tyle kilogramów i na drugi dzień wyjść do walki. To jest naprawdę można powiedzieć, że jest mega kozakiem i poprawi ten element i wróci mega silniejsza.

Znawcy internetu powiedzą: „po co robi wagę niech idzie wyżej”, ale to jest element tej gry. Wiem jak się Asia czuła bo sam zbijam nie mało, tym bardziej mam ogromny szacunek dla niej.

Cały wywiad do obejrzenia tutaj.

 

Źródło: inthecage.pl

 

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *