News

Robert Whittaker do GSP: Czułem się jak mistrz, zanim wyszedłeś i to powiedziałeś.

on

Robert Whittaker pokonał na UFC 213 Yoela Romero i zdobył tymczasowy pas wagi średniej. Na UFC 221 miał stanąć do pierwszej obrony, jednak z powodu kontuzji wypadł z karty walk.

Z powodu kontuzji Whittaker nie mógł zmierzyć się o pełnoprawne mistrzostwo z Michaelem Bispingiem. Doprowadziło to do powrotu GSP i odebraniu przez niego pasa Bispingowi. Gdyby Whittaker nie doznałby urazu stawu skokowego jest mało prawdopodobne, że Georges St-Pierre dostałby walkę o tytuł wagi średniej.

Zaledwie 30 dni po wygranej, Kanadyjczyk zwakował tytuł ogłaszając, że zmaga się z zapaleniem jelita grubego. Dzięki temu, Robert Whittaker stał się oficjalnym mistrzem wagi średniej. Robert w wywiadzie dla MMAFighting powiedział:

Czułem się jak mistrz, zanim GSP wyszedł i to powiedział. Wydaje mi się, że większa część zawodników wagi średniej, też mnie tak postrzegała. Dywizja średnia znajdowała się w zabawnym miejscu, od bardzo dawna. Jednak odbywało się to z rozwagą. Tak, miały miejsce pojedynki, które były zabawne.

Moim zdaniem sposób w jaki powinno się to wszystko odbywać, to jest mistrz, który powinien walczyć z numerem pierwszym w rankingu. Po prostu mam ochotę walczyć z GSP, aby on udowodnił, że jest prawdziwym wojownikiem i, że zasługiwał na ten tytuł. Ja przebrnąłem przez całą dywizję, aby otrzymać taką możliwość.

Byłem rozdarty i to było trudne. Pomyślałem, że jeśli będziemy walczyli w Montrealu, to zarobimy duże pieniądze. GSP może chcieć ze mną walczyć, ponieważ nie ma zbyt wiele do stracenia. Jednak cały czas w głowie miałem myśl, że nie ma mowy, by on wziął tą walkę ze mną. St-Pierre powiedział, że dywizja średnia nie jest jego. Nie jest tak zbudowany, aby w niej walczyć, więc ciężko mu było podnieść wagę i odpowiednio ją wykorzystać. Zawsze wiedziałem, że istnieje bardzo duża szansa, że wystartuje, ale nie będzie walczył cały czas. Miałem tylko nadzieję, że nie podejmie kolejnej walki na uboczu i po prostu jeszcze raz utrzyma podział.

Przez zakażenie gronkowcem Robert Whittaker nie zawalczy na UFC 221, gdzie początkowo miał zmierzyć się z Yoelem Romero. W miejsce Whittakera wskoczył Luke Rockhold. Wczoraj odbyło się oficjalne ważenie. Yoel Romero nie zrobił limitu wagowego.

Źródło: BJPenn.com

 

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *