Felieton

Skazany na Sukces #4 – Salahdine Parnasse

on

Zaledwie 20 letni Francuz już teraz może pochwalić się nieskazitelnym rekordem (11-0-1). Na chwilę obecną jest zawodnikiem KSW jednak niemal pewne jest, że w przyszłości zasili szeregi UFC. Jak zaczynał? Z kim walczył? Już za chwilę przedstawię dlaczego Salahdine jest Skazany na Sukces.

Jako amator stoczył zaledwie dwa pojedynki i oba zakończył przez TKO w drugiej rundzie. Francuz od samego początku trenuje pod czujnym okiem trenerów z Atch Academy. Jak okaże się potem Parnasse nie za chętnie kończy swoje pojedynki przed czasem.

Jego bilans 11 zwycięstw można rozłożyć na 1 KO/TKO 2 poddania oraz 6 decyzji. Nie wolno jednak myśleć, że młody Francuz daje nudne walki, ponieważ w stójce czuje się jak ryba w wodzie i oglądanie jego pojedynków zapiera dech w piersiach.

Na chwilę jego osiągnięcia to.

  • 2015: Zwycięzca turnieju 100% Fight w wadze piórkowej
  • 2017: Zwycięzca turnieju 100% Fight w wadze piórkowej

Jest zawodnikiem wagi piórkowej i mimo młodego wieku już plasuje się wysoko w europejskich rankingach. Jest bowiem:

  • Pierwszy spośród 94 aktywnych piórkowych we Francji
  • Drugi spośród 127 aktywnych piórkowych w Polsce
  • Czwarty spośród 454 aktywnych piórkowych w Europie Wschodniej
  • Trzeci spośród 498 aktywnych piórkowych w Europie Zachodniej

Swoją profesjonalną karierę rozpoczął pojedynkiem z Jordanem Bergerem, którego poddał w drugiej rundzie. Swoje pierwsze cztery walki stoczył pod banderą organizacji 100% Fight.

Następne trzy walki Francuza to po kolei, wygrana przez poddanie w rundzie pierwszej, wygrana przez poddanie w rundzie drugiej oraz zwycięstwo decyzją. Parnasse również jak większość zawodników wchodzących na poziom profesjonalny nie toczył pojedynków z wymagającymi rywalami. Sam jednak był świeży więc walki mogły kończyć się na różne sposoby, a mimo to już wtedy widać było, że Salahdine posiada głód walki i wielki potencjał.

Walka z LiGe Tengiem pod sztandarem WKFCMC niespodziewanie zakończyła się remisem.

Znalezione obrazy dla zapytania parnasse vs lige

http://mma4fight.fr

Potrzebny był rewanż a w nim już bez większych przeszkód wygrał Parnasse przez jednogłośną decyzję sędziów. Następna walka była debiutem dla KFWC a Francuz zaprezentował się świetnie wygrywając w czwartej rundzie przez piękne TKO.

Powrót do 100% Fight przyniósł ze sobą dwa starcia, które dla młodziutkiego Parnasse mogły skończyć się różnie. O ile pierwsze zestawienie z Suleimanem Bouhatem nie było arcy ciężkim wyzwaniem, bo wygrał tę walkę przez jednogłośną decyzję tak walka numer dwa z Morganem Charriere była już bardzo trudna.

Znalezione obrazy dla zapytania parnasse vs charriere

youtube.com

Siła była po stronie starszego Charriere. Doświadczenie również wskazywało na Morgana, dla którego walka z Parnassem była już pojedynkiem numer 15 z zawodowej karierze. Salahdine wziął się do roboty od pierwszej rundy czym bez wątpienia zaskoczył starego kolegę. W rezultacie wygrał ten pojedynek przez jednogłośną decyzję, chociaż werdykt spotkał się z wielkim hejtem. Zdaniem wielu kibiców tamten pojedynek powinien zakończyć się, chociażby remisem.

Salahdine nie zwalniał tempa i kilka miesięcy później w swoim debiucie dla EBD poddał rywala w pierwszej rundzie. Jakiś czas potem pojawiła się informacja, że Salahdine Parnasse został oficjalnie zawodnikiem KSW.

Dla Polskiej organizacji zadebiutował 23 grudnia 2017 roku w walce z Łukaszem Rajewskim.

Znalezione obrazy dla zapytania parnasse ksw

mymma.pl

Nawet tak świetny stójkowicz, jak Łukasz nie był w stanie zatrzymać głodnego walki Francuza i ostatecznie przegrał walkę niejednogłośną decyzją. W Katowicach wyrosła kolejna gwiazda kategorii piórkowej KSW. Zwycięstwem nad Rajewskim Francuz otworzył sobie furtkę do wielkich walk. Na horyzoncie pojawiła się niebawem informacja o zestawieniu Parnasse z byłym mistrzem KSW – Arturem Sowińskim.

Ich walka odbyła się 14 kwietnia 2018 roku. Polak niestety nie zdołał zrobić wagi, ale profesjonalny Parnasse nie odmówił walki z cięższym przeciwnikiem. Pojedynek o dziwo okazał się bardzo jednostronny. Salahdine dosłownie bawił się byłym mistrzem, który nawet nie potrafił odpowiedzieć na serie ciosów zadawanych przez zawodnika z Francji. Ostatecznie walka trwała do samego końca, ale każdy dobrze wiedział, jaki będzie werdykt. Salahdine Parnasse znów pokazał klasę i wygrał jednogłośną decyzją.

Znalezione obrazy dla zapytania parnasse ksw

Na chwilę obecną Francuz ma dwie wygrane walki w KSW co daje mu realne szanse na walkę o tytuł mistrzowski. Wszystko wskazuje jednak na to, że organizacja KSW o pas wagi piórkowej zestawi pojedynek Kleber Koike Erbst vs. Marcin Wrzosek. Tak więc Parnasse jeszcze raz będzie musiał udowodnić, że zasługuje na ts’a w walce z kimś innym. Opcji jest kilka a najbardziej prawdopodobne to pojedynki z Danielem Torresem bądź Romanem Szymańskim.

Możliwe, że Parnasse wróci przy okazji ostatniej gali w roku, jednak nic oficjalnie nie wiadomo. Sam zawodnik już raz wspomniał, że interesuje go wyłącznie mistrzostwo. Francuz celuje wysoko, zna swoją wartość i jest naszym zdaniem SKAZANY NA SUKCES.

About Bartek Potępski

W MMA zakochany od pierwszych gal KSW. Miłośnik UFC, Cage Warriors, ACB. Największy samozwańczy fan Conora McGregora w Polsce. Ulubieni zawodnicy to jeszcze: Joanna Jędrzejczyk, Brian Ortega, Stipe Miocić, Jon Jones i Justin Gaethje.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *