News

Trener Khabiba o jego kontuzjach: Ludzie robią z tego dużą rzecz

on

Nie ulega wątpliwości, że ostatnimi czasy Khabib Nurmagomedov z różnych powodów nie podchodził do ustalonej mu walki.

Najczęściej były to kontuzje, które swego czasu masowo nękały zawodników American Kickboxing Family. Od 2014 do 2018 roku Khabib stoczył tylko 5 walk. Jednak licząc nadchodzącą z Conorem na UFC 229 będzie to 3 walka Khabiba w ciągu ostatnich 10 miesięcy, więc można powiedzieć, że problemy zdrowotne mistrz ma już za sobą o czym przekonuje główny trener AKA Javier Mendez.

Cóż, ludzie robią z tego dużą rzecz. Jednak to wszystko, to był zły osąd. Khabib doznał kontuzji kolana w domu, przyszedł na trening z kontuzją myśląc, że jest gotowy do treningu, jednak nie był. Potem, coś stało się z jego plecami, przed walką z Tonym. A więc to jedyna rzecz, która się wydarzyła. Ale od tego czasu zawsze był zdrowy. To tylko te niefortunne rzeczy, które się wydarzyły. Po prostu ta drobna czkawka. Jednak były to duże problemy, ale nie jest to ciągły problem tak naprawdę. Khabib zawsze był zdrowy, od tamtej chwili. Przeważnie tylko jeden rok z pięciu lat był nękany kontuzjami i tyle.

– powiedział Mendez w BJPenn Radio.

Teraz trener potwierdził także, że kontuzje zawodników AKA zostały zredukowane o połowę.

To wciąż stosunkowo nowy sport i wciąż się uczymy. Wciąż próbowałem dowiedzieć się, jak możemy uratować nas od kontuzji przez cały ten cholerny czas. Dlaczego tak nas nękają? To szaleństwo. Cóż, chciałem aby faceci ze mną rozmawiali, kiedy nie chcą sparować. Kiedy mają problemy ze swoją dziewczyną lub rodziną, wiesz, nie mają dość snu, albo mają niewielkie obrażenia. Chcę, żeby mi to wskazali. Chcę, żeby mi powiedzieli, co się dzieje. W ten sposób powiem: „okej, dziś tylko boks lub w porządku, nie sparujesz dzisiaj.” Pozwól, że coś ci powiem. Nasz wskaźnik kontuzji spadł o prawie 50 procent.

Myślicie, że problemy Khabiba z kontuzjami minęły na dobre?

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *