News

Widmo powrotu Urijah Fabera ?!

on

Urijah Faber postanowił odwiesić rękawice pod koniec 2016 r., ale przez cały ten czas nie opuścił grupy zawodników testowanych przez USADA. Oznacza to, że jeżeli chciałby wrócić, może zrobić to zrobić w każdej chwili.

Podczas rozmowy z Submission Radio Faber powiedział:

Spędziłem dużo czasu, aby stać się dobrym zawodnikiem. Jestem zdrowy i sprawny. Trenuję tak samo ciężko, albo może nawet bardziej, niż niektórzy zawodnicy, ale powrót nie jest moim głównym celem. To są nawyki, które są częścią mojego życia. Jestem otwarty na wszystkie oferty, ponieważ kocham to co robię. Nadal jestem testowany przez USADA. Jestem spokojny za każdym razem, ponieważ nigdy nie brałem niedozwolonych środków. To jest tego warte, ponieważ nie muszę czekać 4 miesiące, aby wrócić. Więc jestem gotowy na to, że komisja puka do moich drzwi o 6 rano, abym oddał próbkę moczu.

USADA podało, że Faber był testowany trzy razy w 2017 r.. Dwa razy w pierwszym kwartale roku i raz w drugim. W 2018 r. jeszcze nie miało to miejsca. Dzięki temu, Urijah może wrócić w każdej chwili, a nie czekać cztery miesiące, jak to przewidywane jest dla zawodników, którzy ‚przeszli’ na emeryturę i zdecydowali się na powrót. Zawodnik nie ukrywa, że jeśli dostanie ‚wielką szansę’, będzie gotowy wrócić.

Przypomnijmy, że ostatni raz Urijah Faber był widziany w octagonie UFC, na UFC on Fox, gdzie jednogłośnie na punkty pokonał Brada Picketta.

źródło: MMAFighting.com

 

 

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *