News

Artur Szpilka o treningach MMA: To jest dla mnie ocean!

on

Artur Szpilka zawodowy pięściarz wagi ciężkiej udzielił wywiadu dla portalu FightSport, w którym opowiada o treningach oraz o jego ewentualnym starcie w MMA.

Postanowiłem sobie, że w nowym roku raz w tygodniu będę ćwiczył MMA. Głównie będę skupiał się na sparingach. Ja jestem pięściarzem, więc moje przygotowania są głównie pod boks i to jest dla mnie najważniejsze. MMA traktuję jako taką ciekawostkę. Tybura, Błachowicz, Materla, Janikowski i reszta to są gladiatorzy. Człowiek kiedyś sobie myślał, że się dobrze bije, a wychodzisz na takiego zawodnika i Twoje ego spada. Jest to dla mnie coś nowego, fajnego i cieszę się z tego bardzo. Jak robiłem to pierwszy raz na sparingu, to było to takie kołkowate, dzisiaj przyszedłem i już to jakoś wychodziło.

Ta praca jest inna, ten tlen inaczej pracuje, czuję większe zmęczenie w tej pracy. Mam przyjemność pracowania na sali z najlepszymi u nas w Polsce i  jednymi z najlepszych na świecie. Tybury, Błachowicza to chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Szkoda, że jeszcze Cipek tutaj nie trenuje. Nigdy nie mówiłem, że kogoś z MMA bym pokonał, bo ja od początku mojej kariery mówię, że to są współcześni gladiatorzy.

To jest dla mnie ocean, ale tak jak mówię, fajnie zacząć od brzegu, żeby wypływać co raz dalej. Jeżeli coś, gdzieś, kiedyś miałoby mieć miejsce, to nie z zawodnikami takiego kalibru jak oni. Podoba mi się jeszcze, że każdy z tych zawodników ma inną koordynację ruchową, inne ruchy i moje ciało się już do tego przyzwyczaja. Marcin jak bawił się ze mną, to ciągle się uśmiechał, bo tutaj miałem nogę wystawioną i mówił cofnij tą nogę, bo ją widzę. Boks to zupełnie inna dyscyplina.

źródło: FightSport.pl

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *