Polska

Aslambek S. aresztowany! Były mistrz KSW z poważnymi zarzutami? Dementujemy!

on

Były mistrz KSW w wadze półśredniej oraz były pretendent do pasa mistrzowskiego ACB w tej samej kategorii wagowej, Aslambek S. ponownie boryka się z poważnymi problemami prawnymi. Tym razem jest podejrzewany o brutalne pobicie australijskiego biznesmena.

Tuż po tym, jak opublikowaliśmy tę informację, udało nam się skontaktować z bliską osobą zawodnika i ustalić, iż Aslambek nie został aresztowany i przebywa na wolności.

Wydarzenia te miały swój początek w sierpniu tego roku. Jak informują stołeczni policjanci, to wtedy obywatel Australii przyleciał do Polski w interesach. Został podstępem zwabiony do jednej z restauracji w centrum Warszawy, co jak się okazało, miało być misternie zaplanowaną zasadzką.

Według pokrzywdzonego, został otoczony przez kilku rosłych napastników. Po krótkiej wymianie zdań, pokrzywdzony został pobity – najpierw napastnicy zaczęli okładać go pięściami, następnie poszkodowany miał zostać pobity za pomocą krzesła. Ofiara straciła telefon o wartości około 6 tysięcy złotych oraz gotówkę w różnych walutach (m.in 1200 złotych oraz 350 euro). Napastnicy mieli też zabrać poszkodowanemu dokumenty.

Po wnikliwej analizie nagrań z monitoringu udało się ustalić sprawców napaści. Jeden z napastników pochodził z Olsztyna, drugi z Zielonej Góry. Zatrzymanie podejrzanych o napad przebiegło bez problemów. Napastnikom grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu podejrzani zostaną aresztowani na trzy miesiące.

Warto wspomnieć, że to nie pierwsze problemy z prawem Aslambeka S. Cztery lata temu również został aresztowany – wtedy postawiono mu zarzuty m.in udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wymuszania haraczy. Wtedy jednak zawodnik MMA został wypuszczony na wolność – w 2017 roku Sąd skazał go na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Jeśli zarzuty zostaną potwierdzone, z całą pewnością ten wyrok zostanie odwieszony.

About Piotr Górski

Fan ACA (daw. ACB), FNG i innych rosyjskich federacji. Zwolennik hasła "Less show, more fighting".

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *