KSW

Maciej Kawulski o Tomaszu Narkunie: Walka z Mamedem jest jednym z największych wyzwań, jakich mógł się podjąć

on

Maciej Kawulski nie ukrywa emocji przed walką Tomasza Narkuna z Mamedem Khalidovem na KSW 42 w Łodzi. Współwłaściciel federacji KSW powiedział w wywiadzie dla Expressu Bydgoskiego, że Narkun ma wszystko, by w przyszłości zostać gwiazdą.

Pamiętajmy, że to bardzo młody chłopak. Nie miał jeszcze czasu, by zdobyć takie rzesze kibiców jak Mamed czy Michał. Tomek ma jeszcze wszystko przed sobą. Kolejne zwycięstwa, pewnie też jakieś przegrane, będą cementować jego relacje z fanami. Z pewnością jest gościem, który ma wszystko co trzeba, by zostać gwiazdą. To taki prawdziwek. Nie ukrywa emocji po walkach, jego reakcje często są wzruszające. Z drugiej strony, potrafi też nie lubić się z przeciwnikiem i okazywać wobec rywala negatywne emocje. Istotne w jego przypadku jest to, że nie boi się wyzwań. Walka z Mamedem jest jednym z największych, jakich mógł się podjąć. Przyjmując rękawicę już wygrał. Nie trzeba chyba tłumaczyć, jak wielką sprawą dla każdego zawodnika w tej części świata jest możliwość zmierzenia się w main evencie dużej gali z taką legendą jak Mamed Chalidow. Narkun dostał prezent od nas i Mameda, który przecież nie musiał przyjąć walki z tak niebezpiecznym, a przy tym mniej rozpoznawalnym od niego zawodnikiem – powiedział Maciej Kawulski.

Zapytany o sytuację Mameda w federacji KSW, odpowiedział, że Mamed wypełnił już kontrakt z federacją, i ma wolną drogę w podejmowaniu decyzji dla jakich federacji będzie walczył w przyszłości.

Po wygaśnięciu jego kontraktu oddaliśmy wielkiemu wojownikowi należny hołd. Używając języka gladiatorów, można powiedzieć, że spłacił swój dług wobec promotora i odzyskał wolność. (śmiech) Przedstawiliśmy mu ofertę, według której jest wolnym zawodnikiem. Będziemy szczęśliwi i dumni za każdym razem, kiedy wybierze nas na arenę swojego kolejnego starcia. Wierzę w to, że stoczy jeszcze wiele walk dla KSW. Ale nie będę miał żadnych pretensji, jeśli zdecyduje się też na występy dla ACB. Rozumiem, że ma potrzebę pokazania się w organizacji wywodzącej się z jego ojczyzny – mówi współwłaściciel federacji KSW.

Cały wywiad możecie przeczytać TUTAJ.

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *