KSW

Roberto Soldic: Mogę być jeszcze lepszy i będę mistrzem przez długi czas

on

Roberto Soldic stanie do swojej pierwszej obrony pasa, a jego rywalem będzie Dricus Du Plessis. Obaj zawodnicy spotkają się ze sobą podczas gali KSW 43 we Wrocławiu. „Robocop” jest pewny swoich umiejętności i zapewnia, że będzie mistrzem przez długi czas.

– Od wejścia do klatki wiedziałem, że ta walka pójdzie po mojej myśli, a sam przebieg pojedynku tylko to potwierdził. Szanuję Borysa, ale moja dominacja nie podlegała żadnej wątpliwości. Mogę być jeszcze lepszy i będę mistrzem przez długi czas – stwierdził Soldić dla portalu Polsat Sport. 

Nowy mistrz federacji KSW skomentował również swoje zachowanie po walce z Borysem Mańkowskim, kiedy to wyskoczył z klatki i ruszył w kierunku Du Plessisa.

– Dricus prowokował mnie przez dłuższy czas i przed walką z Mańkowskim zerkał na mnie podejrzanie w hotelu. Widziałem, gdzie znajduje się na trybunach i po wygranej wiedziałem od razu co mam zrobić. Pokazałem, że nie mam przed nim żadnych obaw i wszyscy to widzieli. To był odpowiedni moment na taki gest – skomentował „RoboCop”.

Chorwat jest bardzo spokojny przed kolejną walką, i zapewnia, że nikt nie zabierze mu tytułu jeszcze przez długi czas.

– Nie mogę doczekać się kolejnej walki i chcę po raz kolejny pokazać się z dobrej strony. Obrona pasa jest ważniejsza niż zdobycie tytułu i zrobię wszystko, aby wszystko potoczyło się mojej myśli. Na początku walki każdy może być groźny, ale im dłużej wszystko będzie się toczyło, tym więcej okazji będzie po mojej stronie. „RoboCop” chce zdominować KSW i być mistrzem tej organizacji – zakończył.

Kto waszym zdaniem wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *