News

Anderson Silva zainteresowany walką z Georgesem St-Pierre’m w 2019 roku!

on

Po tym jak były długoletni mistrz wagi średniej, Anderson Silva został zawieszony na rok czasu przez USADA nie jest pewne kiedy pojawi się w octagonie UFC.

Jednak „Spider” jak sam powiedział planuje wrócić jak najszybciej.

Nie wiem kiedy, bo pracuję ciężko nad projektami w filmach i w mojej firmie, „Spider kick”, i nad licencjami. Rozmawiałem o tym z moim teamem i mam nadzieję, że niedługo wrócę. Nie wiem kiedy, nie znam dokładnej daty, ale może w przyszłym roku wrócę do walki.

Teraz, w wieku 43 lat, najważniejsze pytanie brzmi: Jak długo jeszcze Spider może walczyć?

Lubię UFC. Wielka część mojej historii jest w UFC. Oczywiście, wszystko się zmieniło, ale mam dobre relacje z UFC. Moim celem jest: dokończyć kontrakt i dokończyć moją karierę.

-Powiedział Silva.

Mam jeszcze trzy walki w UFC. Jestem bardzo szczęśliwy. Nie mam nic złego do powiedzenia na temat UFC … Uwielbiam tę federację. Mam nadzieję, że skończę karierę w niej karierę.

Pająk widzi co najmniej trzy kolejne walki dla siebie. Pytanie brzmi z kim?

Z pozoru najbardziej oczywistym wyborem w tej chwili jest dawny mistrz i władca ich wspólnej epoki, Georges St-Pierre.

W miarę upływu lat Silva jest raczej osobą, która szuka walki z GSP, a nie odwrotnie, ponieważ GSP chce brać tylko wielkie kasowe walki i nie jest póki co zainteresowany Silvą.

Jednak ikona Brazylii ma inne zdanie i jak najbardziej jest zainteresowany walką z  St Pierre.

Tak oczywiście. Georges to świetne imię w Kanadzie, Ja jestem wielkim nazwiskiem w Brazylii … Wierzę, że każdy w tym sporcie chciałby zobaczyć Georgesa i Andersona Silvę w super-walce.

Silva vs St-Pierre był super-walką ze wszystkich super-walk. Była to wersja MMA Floyda Mayweathera vs Manny’ego Pacquiao lub Muhammada Ali kontra Mike’a Tysona.

Jak widzicie ten pojedynek? Kto wyszedłby zwycięsko z pojedynku Silva vs. GSP?

Źródło: BJPENN.com

About Aleksandra Piętka

Zafascynowana sztukami walki od kiedy zobaczyłam "Wejście smoka" i "Karate kid" :) Później przyszedł czas na prawdziwe pojedynki i tak trafiłam na Pride, ostatecznie ubóstwiam organizację UFC i oglądam all the time nawet powtórki - do kolacji. Ogromna fanka Fedora Emelianenko, Andersona Silvy, Rondy Rousey, Joanny Jędrzejczyk, braci Diaz, Jona Jonsa. Trenuje amatorsko mma i stwierdzam, że nie ma piękniejszego sportu :) Pozdrawiam!

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *