Świat

Były mistrz świata w boksie chciałby spróbować sił w MMA!

on

Już w najbliższą sobotę, najprawdopodobniej po raz ostatni do ringu wyjdzie Tony Bellew. Stanie on oko w oko z Oleksandrem Usykiem.

Stawką będą pasy mistrzowskie organizacji WBO, WBC, IBF oraz WBA wagi junior ciężkiej i ma to być ostatnia walka Brytyjczyka, niezależnie czy wygra czy nie. Co ciekawe Bellew jest chętny po zakończeniu kariery pięściarskiej stoczyć nie jeden bój w formule mieszanych sztuk walki, ba nawet w UFC!

Muszę przyznać, że kocham MMA, kocham UFC i to jak oni zbudowali swoją markę, to coś fantastycznego. Dana White robi niesamowitą pracę. To przynosi miliardy dochodów. Wszystko dzięki Danie i braciom Fertitta.

-powiedział Bellew (via Oddschecker).

Jednak póki co skupiam się na najbliższej walce, która już 10 listopada. Co potem? Zobaczymy.

To nie pierwsza taka wypowiedź pięściarza. W czasie, gdy Michael Bisping zasiadał na tronie wagi średniej w UFC, Bellew był chętny na walkę ze swoim rodakiem. Jednak jak wiemy Bisping stracił pas i temat upadł.

Jak myślicie, czy zobaczymy Bellewa w MMA?

 

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *