News

Daniel Cormier o potencjalnych walkach z Brockiem Lesnarem i Cainem Velasquezem

on

7 lipca, na gali UFC 226, mistrz wagi półciężkiej UFC, Daniel Cormier, wróci do octagonu by stanąć do walki z mistrzem wagi ciężkiej Stipe Miocicem. Jeśli Cormier odniesie sukces w tej rozgrywce, zostanie posiadaczem pasa wagi ciężkiej UFC, co oczywiście otworzy drzwi do większych możliwości w tej dywizji.

Z tych możliwości wynika, że ​​żadna z nich nie byłaby większa od starcia z byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC i obecną gwiazdą WWE, Brockiem Lesnarem.

Nie jest zaskoczeniem, że jest to walka, która bardzo interesuje Cormiera.

To walka z Lesnarem nigdy się nie wydarzy, chyba że wygram ze Stipe, ale jak tylko usyszałem o tym, pomyślałem „O mój Boże”.

– Powiedział Cormier podczas rozmowy z MMAFighting.

Hej, wiem, że kiedy walczę z Jonem Jonesem, zarabiam dużo pieniędzy. Wiem, że gdybym kiedykolwiek walczył z Brockiem Lesnarem, zarobię jeszcze więcej pieniędzy niż kiedykolwiek w życiu. Ostatecznie walki mistrzowskie i pieniądze są powodem, dla którego to robimy. Nie dbam o wszystkie inne rzeczy. Chcę zarabiać. Mam prawie 40 lat, drzwi wyjściowe są już blisko mnie, więc dlaczego nie wybrać się na zachód słońca z masową wypłatą? Ciężarówki pieniędzy.

Widziałem się z Lesnarem na UFC 200, walczyliśmy na tej samej gali. Powiedziałem mu po gali: „Big Brock, czy to poranek w domu w Cormiera?”, Odpowiedział: „Wesołych świąt, DC.”Tak mi powiedział. On wie, że pieniądze nadchodzą. Kiedy jesteś na tej samej karcie lub walczysz przeciwko niemu, wiesz, że otrzymasz dużą zapłatę.

Jeśli Cormier zostanie mistrzem wagi ciężkiej UFC, możliwe jest, że skrzyżuje on swoje drogi ze swoim wieloletnim przyjacielem i partnerem treningowym, Cainem Velasquezem. Jeśli coś takiego miałoby się wydarzyć, Cormier mówi, że wróci do kategorii półciężkiej, by oczyścić drogę dla Velasqueza.

Są dla mnie inne walki, i mam nadzieję, że Cain wróci i zawalczy w wadze ciężkiej i znów stanie się mistrzem.

Znowu się wycofam. Jeszcze raz. Zrobiłbym to ponownie, tak jak zrobiłem to po raz pierwszy. … Nie walczę z Cainem Velasquezem. Nigdy, przenigdy nie będę walczył z Cainem Velasquezem. Nie, nie, nigdy bym tego nie zrobił. Więc tak, jeśli oznaczałoby to rezygnację z pasa, to właśnie bym zrobił.

Czy Daniel Cormier zdobędzie mistrzowski pas wagi ciężkiej?

About Aleksandra Piętka

Zafascynowana sztukami walki od kiedy zobaczyłam "Wejście smoka" i "Karate kid" :) Później przyszedł czas na prawdziwe pojedynki i tak trafiłam na Pride, ostatecznie ubóstwiam organizację UFC i oglądam all the time nawet powtórki - do kolacji. Ogromna fanka Fedora Emelianenko, Andersona Silvy, Rondy Rousey, Joanny Jędrzejczyk, braci Diaz, Jona Jonsa. Trenuje amatorsko mma i stwierdzam, że nie ma piękniejszego sportu :) Pozdrawiam!

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *