Bellator

Gegard Mousasi ujawnił kiedy pomyślał o emeryturze!

on

Były zawodnik UFC oraz obecny mistrz kategorii średniej Bellatora nie miał łatwych momentów i zdradził co przyczyniło go do myślenia o przejścia na sportową emeryturę.

Gegard Mousasi to 33 letni Holender, który w tym wieku ma na koncie 51 walk. Ostatnią walkę 29 września na gali Bellator 206 pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie mistrza kategorii półśredniej, którym jest Rory MacDonald. W debiucie 33latek stoczył krwawą wojnę z Alexandrem Shlemenko i po trzech rundach to jego ręka wylądowała w górze, lecz w szpitalu nastąpił moment zwątpienia i zaczęły nachodzić go myśli o przejściu na sportową emeryturę. W ostatnim wywiadzie dla MMAHOUR mistrz opowiedział szczegółowo co się działo w szpitalu tej nocy:

Ludzie nie widzieli co się stało po walce ze Shlemenko. Byłem w szpitalu, nie mogłem się ruszyć i nie wiedziałem czy stracę wzrok ponieważ moje oko było ciągle zamknięte i lekarze nie wiedzieli również co się dzieje z moim okiem. Dzięki Bogu udało się obyć bez żadnych poważnych obrażeń tego oka. Ale ja nie mogę tak walczyć, chcę zarabiać pieniądze i zakończyć karierę bez żadnych poważnych kontuzji.

Zwykle w walkach nie odnoszę większych obrażeń. Ale, jak powiedziałem, jeśli będziesz walczył 100 razy, w końcu otrzymasz uderzenie, którego nie zobaczysz lub wyląduje w niewłaściwym miejscu. To właśnie się stało.w walce z Alexandrem Shlemenko on trafił mnie w pierwszej minucie no i zdarza się.

Chcę zobaczyć jak przebiegną trzy najbliższe walki i wtedy odejdę, tak zrobię to.

Moim celem nigdy nie było być najlepszym, oczywiście jeśli wygrywasz to ludzie mówią, że ten koleś jest najlepszy ale w sumie nie obchodzi mnie to. Moim targetem jest zarabianie pieniędzy, no i wygrywanie walk.

Z kim chcielibyście zobaczyć Holendra w tych trzech ostatnich walkach?

About Przemek Frąckiewicz

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *