Świat

Justin Gaethje: Odrobiłem lekcje po ostatnich porażkach!

on

Były mistrz WSoF w dywizji lekkiej, Justin Gaethje w wywiadzie dla FloCombat podzielił się swoimi spostrzeżeniami w jednym z trudniejszych momentów swojej kariery.

Gaethje szedł jak błyskawica i dorobił się imponującej passy osiemnastu kolejnych wiktorii, zachowując czyste konto. Po zdobyciu pasa WSoF oraz udanym debiucie w UFC przeciwko Michaelowi Johnsonowi, jego fani oczami wyobraźni widzieli kolejny pas na biodrach Justina. Niestety, dwie kolejne octagonowe wojny zakończyły się jego porażkami: najpierw znokautował go Eddie Alvarez a następnie Dustin Poirier.

Przed walką z Jamesem Vickiem wie już, na czym powinien skupić się najbardziej. Uważa, że ​​nie powinien się tak rozluźniać w swoich walkach i skupiać się na byciu trochę bardziej ostrożnym.

Tuż przed tym kolanem [przeciwko Alvarezowi]  byłem zbyt zrelaksowany. Zupełnie przestałem sobie zdawać sprawę z tego, że nie możesz tego zrobić na tym poziomie, szczególnie przeciwko takim facetom jak Eddie Alvarez. To samo stało się z Dustinem [Poirier]. Powinienem był odrobić lekcje wcześniej, ale podczas walki czułem się zbyt pewnie, zbyt komfortowo.

Według Justina pora dokonać istotnych zmian.

Muszę tam wejść i przez cały czas muszę się bać. Muszę zrozumieć, że wszystko może się zdarzyć przy jednym strzale, w mgnieniu oka, szczególnie gdy walczę z facetami w pierwszej dziesiątce UFC. A więc skupienie się na utrzymaniu czujności na moich pozycjach naprawdę było moim celem w tym obozie.

Dla Gaethje zmiana sposobu, w jaki walczy, nie będzie łatwa, ale jest zdecydowany dokonać wszelkich zmian.

Nie mogłem zmienić sposobu walki, jeśli chciałem. Mogę być bardziej czujny przez cały czas. Nie mogę czuć się komfortowo i nie mogę się dobrze bawić. To musi być praca dla mnie. To nie może być dla mnie pełna przyjemność. Muszę tam wejść i muszę to zrobić.

Czy Waszym zdaniem Justin powróci na ścieżkę zwycięstw?

About Piotr Górski

Fan ACA (daw. ACB), FNG i innych rosyjskich federacji. Zwolennik hasła "Less show, more fighting".

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *