News

Yoel Romero chce walki z Andersonem Silvą!

on

Po tym jak UFC ponownie nie udało się zestawić Romero z Paulo Costą, Kubański były pretendent do mistrzowskiego pasa wagi średniej, chciałby zawalczyć z legendą oraz byłym mistrzem tej kategorii UFC Andersonem Silvą.

Według Ariela Helwani ESPN, UFC planowało walkę Romero vs Costa jako walkę wieczoru na 19 stycznia na Brooklynie w Nowym Jorku.Z powodu kontuzji Paulo Costy, walka się nie odbędzie, jednak wciąż ma nadzieję, że jego następna walka po kontuzji będzie przeciwko Kubańczykowi.

Romero, z drugiej strony, ma nadzieję, że uda mu się wskoczyć na kartę UFC na Brooklynie i nie ukrywa, że chciałby zmierzyć się z byłym mistrzem UFC Andersonem Silvą.Co ciekawe, Silva oświadczył niedawno, że w styczniu powróci do octagonu, co czyni go idealnym kandydatem na walkę w Brooklynie.

Ostatnia walka Brazylijczyka odbyła się w lutym 2017 roku, kiedy wygrał jednogłośną lecz kontrowersyjną dla wielu decyzją sędziów, nad Derekiem Brunsonem. Wygrana Silvy była pierwszą od pięciu lat.

Jeśli chodzi o Romero, ostatni raz walczył o pas Robertem Whittakerem na UFC 225, która nie potoczyła się na korzyść „Żołnierza Boga”, gdyż tym razem przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Chcielibyście zobaczyć walkę Romero z legendą UFC Andersonem Silvą?

About Aleksandra Piętka

Zafascynowana sztukami walki od kiedy zobaczyłam "Wejście smoka" i "Karate kid" :) Później przyszedł czas na prawdziwe pojedynki i tak trafiłam na Pride, ostatecznie ubóstwiam organizację UFC i oglądam all the time nawet powtórki - do kolacji. Ogromna fanka Fedora Emelianenko, Andersona Silvy, Rondy Rousey, Joanny Jędrzejczyk, braci Diaz, Jona Jonsa. Trenuje amatorsko mma i stwierdzam, że nie ma piękniejszego sportu :) Pozdrawiam!

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *