KSW

Typowanie redakcyjne – KSW 45

on

Kolejna, już 4 w tym roku gala KSW przed nami. W Londynie czeka nas wiele świetnych pojedynków i z tej okazji przygotowaliśmy typowanie, czyli jak nasza ekipa widzi poszczególne pojedynki.

Karol Bedorf – Phil De Fries

Namaszczany na niepokonanego króla wagi ciężkiej w Polsce, Bedorf musiał przełknąć gorzką pigułkę, kiedy Fernando wydarł mu pas, fundując przy okazji srogi łomot. Fernando stracił pas, wygrał go Różal, Różal zwakował pas, powalczył o niego Andryszak z De Friesem. Andryszak dostał w oczach kibiców pas niemal bez walki. Życie rządzi się jednak swoimi prawidłami, co bardzo brutalnie wykazał De Fries i pokonał Michała przez TKO. Po pokonaniu Pudziana miano pierwszego pretendenta przypadło właśnie Bedorfowi. Ponowie to Karol zdaje się być faworytem a Phil jest skazany na pożarcie. Historia lubi się powtarzać, więc nie zdziwi mnie sytuacja w której Bedorf przegrywa z Philem czy to przez nokaut czy to przez poddanie. Phil wbrew pozorom sroce spod ogona nie wypadł i walczył z całkiem topowymi nazwiskami, takimi jak Stipe Miocic. Choć z najmocniejszymi rywalami przegrywał, to rywale z którymi wygrywał wcale nie odbiegają od tych, których pokonał Karol – bo trzeba powiedzieć uczciwie, rywale Karola byli zwykle dramatycznie słabi i najmocniejszym z nich był Michał Kita. Sądzę, że Phil znowu zaskoczy i skończy Karola przed czasem.

Typ Piotra: Phil De Fries przez poddanie w 3. rundzie

Popek vs. Erko Jun

Walka przez wielu uważana za freak fight, będzie przed ostatnią na gali KSW 45 w Londynie. Paweł Popek Mikołajuw do tej pory stoczył 6 zawodowych pojedynków, w tym 3 wygrał przed czasem, wszyscy pamiętają jego ostatni przegrany pojedynek z aktorem Tomaszem Oświecińskim gdzie w drugiej rundzie Pawłowi zabrakło prądu i właściwie przegrał ze swoją kondycją. Jak sam zapowiada w tej walce będzie inaczej, Erko Jun to młody głodny walki sportowiec który zaliczył debiut w formule MMA w tym roku, pokonując przez nokaut właśnie byłego rywala Popka – Tomka Oświecińskiego, walka ta zakończyła się dość szybko, bo już w pierwszej rundzie Oświeciński padł na deski. Ciężko jest przewidzieć przewidzieć przebieg tego pojedynku, Popek podobno poprawił kondycje mimo to powiedział, że nie wybiega myślami poza pierwszą rundę. Sądzę, że Erko zdaje sobie sprawę z tego, że jego szanse wzrosną jeśli będzie trzymał Popka na dystans i wykończy go w 2 rundzie. Myślę, że od pierwszych sekund będzie to szalona walka i Popek mocno ruszy do przodu trafiając Erko jednym z cepów 🙂

Typ Oli: Popek przez TKO/KO w 1. rundzie

Michał Materla vs. Damian Janikowski

Według wielu to najciekawszy pojedynek w karcie KSW 45. Obydwóch zawodników widzieliśmy w akcji stosunkowo niedawno. Materla w Ergo Arenie pokonał w drugiej rundzie Martina Zawadę. Z kolei Damian w Katowicach szybko ubił Yannicka Bahati’ego. Janikowski od debiutu idzie jak burza. Pod względem doświadczenia nie ma co oszukiwać – Michał zjada rywala. Ale Janikowski pokazał, że ma znakomite zaplecze i dużo serca do walki. Do tego szybko się rozwija. Zwycięstwo Janikowskiego byłoby w czymś rodzaju wymiany pokoleniowej, sygnału że nadchodzą nowe gwiazdy, które niedługo będą w walkach wieczoru gal KSW. Osobiście liczę na to, że walka będzie miała pełny wymiar czasowy. Chciałbym w końcu zobaczyć jak Janikowski sobie poradzi z kimś naprawdę dobrym. I mimo, że Materla to były mistrz i weteran KSW, to stawiam na Janikowskiego.

Typ Kamila: Damian Janikowski przez decyzję sędziów

Dricus Du Plessis vs. Roberto Soldić

Pierwszy pojedynek o pas na londyńskiej gali i zarazem rewanż. Tutaj zaczyna Nam się mega elektryzująca walka, która może iść w każdą stronę. Obaj zawodnicy mają świetną stójkę, chociaż minimalnie lepszą moim zdaniem może pochwalić się Robocop. Natomiast Dricus wydaje się być bardziej wszechstronnym zawodnikiem. Mocno nawołujący Soldić do rewanżu w końcu będzie miał okazję zrehabilitować się za porażkę na wrocławskiej gali w kwietniu tego roku. Wówczas górą był Du Plessis, który w drugiej rundzie pokonał Roberto przez TKO. Bez wątpienia na walkę wpłynęły problemy ze zbijaniem wagi przez Soldicia, który 2 razy zemdlał w hotelu. Teraz jednak sądzę, że Chorwat bez problemu zrobi wagę. To zestawienie może skończyć się po pełnym dystansie rundowym i przyćmić całą galę. Mam też nadzieję, że tak będzie i zobaczymy piękną wojnę. Chorwat na tyle mocno chce odzyskać pas, iż stał się moim faworytem.

Typ Tomka: Roberto Soldić przez decyzję sędziów

Marcin Wójcik vs. Scott Askham

Starcie, które wyłoni pierwszego finalistę turnieju wagi średniej. Scott pokonując Michała Materlę w już w pierwszej rundzie udowodnił, że o tytule mistrzowskim myśli bardzo poważnie. Marcin Wójcik ma za sobą walki w KSW, jednak starcie z Askhamem będzie jego debiutem w niższej kategorii wagowej. Już w wadzę półciężkiej Polak wydawał się „duży” tak więc w wadze średniej będzie chodzącym czołgiem. Siła fizyczna będzie bez wątpienia po stronie Pawła…pytanie tylko jak pójdzie mu zbijanie wagi, gdyż na półtorej tygodnia przed galą miał do zbicia aż 10 kg. Stójka oraz parter stoją na wysokim poziomie a sam Wójcik zwiastuje, że znokautuje swojego rywala. Zwycięstwo nad Brytyjczykiem byłoby jednak niespodzianką, ponieważ Scott ma ogromne doświadczenie w starciach na wysokim szczeblu. Bagaż doświadczeń wyniesionych m.in. z UFC i ACB z pewnością zaprocentuje. Askham to stójkowicz, który bardzo lubi tzn. „barowe bitki” i nie unika wymian ciosów. Brytyjczyk również zapowiedział, że Marcin zostanie przez niego brutalnie znokautowany. W moich oczach Scott to głowy faworyt tego turnieju i jedyną osobą, która może go pokonać jest Mamed Khalidov, a tak się składa, że Marcin Wójcik nie jest Mamedem tak więc obstawiam zwycięstwo Brytyjczyka zarówno w tej walce jak i w całym turnieju.

Typ Bartka: Scott Askham przez TKO w 2 rundzie

James McSweeney vs. Thiago Silva

James McSweeney początkowo miał zmierzyć się z Michałem Andryszakiem, jednak kontuzja Polaka wykluczyła go z występu na gali w Londynie. Na miejsce Michała wskoczył Thiago Silva, który dzień przed ogłoszeniem walki podpisał kontrakt z organizację. Dla Brazylijczyka będzie to debiut dla organizacji KSW. O ile z Andryszakiem James McSweeney miałby jakiś cień szansy na zwycięstwo, o tyle z doświadczonym Silvą nie daje mu większych szans. Thiago jest zawodnikiem lepszym pod każdym względem. Przede wszystkim to były mistrz rosyjskiej organizacji ACB oraz były zawodnik UFC. Będzie to jednak walka w wadze ciężkiej. tak więc nie w optymalnej dla Thiago kategorii, ponieważ docelowo walczy on w wadzę półciężkiej. Waga ciężka rządzi się swoimi prawami i walki w królewskiej kategorii wagowej najczęściej nie wychodzą poza pierwszą rundę. Brazylijczyk przegrał swój ostatni pojedynek bardzo bliską decyzją, natomiast James ma już trzy porażki z rzędu, z czego dwie przez nokaut w pierwszej rundzie. Moim zdaniem w ten sam sposób zakończy się jego czwarta walka.

Typ Bartka: Thiago Silva przez TKO w 1 rundzie

Wagner Prado vs. Max Nunes

Prado zwycięstwem nad Chrisem Fieldsem udowodnił, że w jego interesie leży wyłącznie pas mistrzowski. Z racji jednak, że Narkuna za pewne czeka rewanż z Khalidovem, walka o pas będzie musiała poczekać. W walce na KSW 44 Brazylijczyk pokazał świetne umiejętności w stójce. Prado rozbijał Irlandczyka od samego początku i efektownie zakończył walkę. Jego rywalem będzie Max Nunes, dla którego będzie to oficjalny debiut w KSW. Z racji jednak, że Szwed ma już dwie porażki z rzędu, to ewentualna porażka z Prado może skończyć jego karierę dla Polskiej organizacji. Tak więc po jednej stronie mamy zawodnika, który będzie chciał po raz kolejny pokazać, że zasługuje na TS’a a po drugiej stronie jego rywala, dla którego będzie to walka o być albo nie być już na początku. Prado posiada doświadczenie wyniesione z UFC natomiast Max z ACB. Będzie to bliski pojedynek, który skończyć się może w każdej chwili w każdy sposób. To ciężki pojedynek do wytypowania jednak pokuszę się postawić, może niespodziewanie, na walczącego o wszystko Szweda.

Typ Bartka: Max Nunes przez TKO w 3 rundzie

Akop Szostak vs. Jamie Sloane

Akop Szostak zadebiutuje na gali KSW 45 w Londynie. Jego rywalem miał być John Smith, który jednak wycofał się z walki (pod dziwnym pretekstem). Ostatecznie Akop zmierzy się w klatce z Jamie Sloane’em. W pierwszym zawodowym starciu Szostak znokautował rywala już w 30. sekundzie. Później do swojego rekordu dodał jeszcze dwa zwycięstwa. Rywal Akopa walczy natomiast, ze zmiennym szczęściem. Jego walki zwykle nie wychodzą poza pierwszą rundę. Ostatnio zanotował dwie porażki. Nie zmienia to jednak faktu , iż ma większe doświadczenie niż nasz rodak. Ta walka niemniej jednak pokaże na jakim etapie kariery jest nasz debiutant i jakich rywali wstanie w przyszłości od federacji KSW. Moim faworytem tego starcia jest Jamie, jednak w głębi serca mam nadzieję, że się mylę.

Typ Tomka: Jamie Sloane przez TKO w 1. rundzie

Leszek Krakowski vs Alfie Davis

Leszek powraca po dwóch latach na KSW po przegranej (jedyna przegrana w karierze) z Kleberem Koike Erbstem. Jego rywal Alfie Davis ma na koncie 9 zwycięstw, 2 porażki. Ostatnia walka Anglika przegrana na decyzję, Polak wypunktował swojego ostatniego rywala Nathana Pinheiro Batiste. Wydaję mi się, że Leszek Krakowski ma na swoim koncie wygrane walki z poważniejszymi rywalami i jest bardziej kompletnym zawodnikiem niż Anglik. Stawiam na wygraną Leszka przez decyzję.

Typ Ani: Leszek Krakowski przez decyzję sędziów

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *