Polska

5 rzeczy, których dowiedzieliśmy się po UFC on FOX 29

on

Za nami gala UFC on FOX 29, lub jak kto woli UFC FN Glendale. Z tej okazji po raz kolejny przygotowaliśmy 5 rzeczy, których dowiedzieliśmy się po minionej gali.

  1. Dustin Poirier po pas? – Spektakularne zwycięstwo reprezentanta American Top Team nad Justinem Gaethje znacznie przybliżyło go do walki o pas, a może nawet dało mu takie stracie od razu. Patrząc na kontuzję Tony’ego Fergusona i sytuację Conora (którego powrót nadal nie wiadomo kiedy nastąpi) Poirier może w kolejnej walce zmierzyć się z nowym mistrzem Khabibem Nurmagomedovem. Co prawda w kolejce jest jeszcze Eddie Alvarez, ale moim zdaniem bardziej na szansę walki o złoto zasłużył „The Diamond”.
  2. Justin Gaethje, czyli widowisko ponad zdrowiem – „The Highlight” po raz kolejny pokazał, że jego walki są świetnym widowiskiem i potrafi przyjąć grad ciosów i nadal stać na nogach. Jednak czy zdrowie nie jest ważniejsze niż widowisko? Zdaniem Justina chyba nie, jednak wielu fanów tak. Moim zdaniem Gaethje powinien bardziej zwrócić uwagę na elementy obronne i zacząć częściej się chronić niż wszystko zbierać na twarz. Myślę, że lekka zmiana stylu nie wpłynie w znacznym stopniu na widowiskowość pojedynków a naprawdę zaoszczędzi mu kilka lat życia.
  3. Trzecia porażka z rzędu Krzysztofa Jotko – niestety Polak po raz kolejny musiał uznać wyższość rywala, co spowodowało trzecią porażkę z rzędu. Ciężko patrzeć na spadek formy Polaka, ponieważ kariera w UFC zapowiadała się naprawdę dobrze. Pojawiają się głosy, podobnie jak w przypadku Joanny Jędrzejczyk, że to „wina zmiany klubu na ATT”, ale czy na pewno? Polak odkąd zaczął trenować na Florydzie oprócz trzech porażek zaliczył także dwie wygrane, więc nie wydaje mi się, że to musi być wina „zmiany klubu”. Ciężko jednak powiedzieć co dokładnie spowodowało porażki, bo w tych walkach Jotko nie wyglądał jakoś bardzo źle. Krzysiek ma w kontrakcie jeszcze jedną walkę w UFC, jednak nie wiadomo czy federacja mu pozwoli na kolejny krok w ich progach.
  4. Adam Wieczorek ze spektakularnym poddaniem – trenujący ostatnio w Shark Top Team zawodnik, mimo słabego początku walki z Bhullarem, w drugiej rundzie świetnie zaskoczył rywala i poddał go omoplatą! To bardzo rzadkie poddanie jeśli chodzi o MMA, co więcej to dopiero drugie takie zakończenie walki w 25-letniej historii UFC! Dodatkowo Polak otrzymał bonus za występ wieczoru. Jeszcze na pewno przez kilka dni będzie na ustach świata MMA.
  5. Chyba stary dobry Condit już nie wróci – czy coś zostało jeszcze ze starego dobrego Carlosa Condita…? Chyba, niestety nie. Kanadyjczyk przegrał swoją czwartą walkę z rzędu i po raz kolejny w naprawdę niezbyt dobrym stylu. Co prawda był dość blisko poddania Oliveiry w 1 rundzie, jednak w 2 rundzie w dość dziecinny sposób dał się złapać w gilotynę by ostatecznie przegrać walkę. Tą porażką Condit zagwarantował sobie spadek poza TOP 15 i możliwe, że kolejną walkę może stoczyć poza UFC.

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *