Świat

Aktualizacja rankingów UFC: Cejudo z debiutem, Johnson ze spadkiem!

on

Po gali UFC 227 nastąpiło kilka przetasowań w rankingach UFC.

Najciekawsze zmiany przyniósł ranking P4P. Liderem pozostał Daniel Cormier, natomiast spadek zaliczył były już mistrz Demetrious Johnson ( z 2. na 6. miejsce ). Nowym w rankingu jest obecny mistrz wagi muszej, Henry Cejudo. Więcej zmian w tym rankingu, poniżej.

Co więcej w innych rankingach?

W kategorii muszej Panów, naturalnie spadek na 1 pozycję zaliczył Demetrious Johnson.  W kategorii koguciej miejscami zamienili się Douglas Silva de Andrade (14) z Brettem Johnsem (15). Kategoria piórkowa to awans Chada Mendesa ( z 6. na 5.) oraz Renato Moicano ( z 10. na 4.) oraz spadek Jeremy’ego Stephensa, Cuba Swansona (po 2. pozycje) oraz Josha Emmetta, Mirsada Bekticia oraz Chana Sung Juna (po 1. pozycji w dół). W rankingu wagi lekkiej spadek o 1 pozycję, na miejce 11 zaliczył powracający wkrótce do octagonu Nate Diaz. Kolejne zmiany to kategoria średnia, gdzie awans kosztem Uriah Halla, Thiago Santos (miejsce 12.). Ostatnia zamiana to awans w kategorii muszej kobiet, Alexis Davis wskoczyła na 5. pozycję.

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *