Świat

Ali Abdelaziz podaje nazwisko zawodnika, który zastąpi Fergusona lub Nurmagomedova w przypadku wykluczenia któregoś z walki

on

Manager Khabiba Nurmagomedova przedstawił nazwisko zawodnika, który może zastąpić jego klienta, lub Tony’ego Fergusona w razie problemów jednego z nich z występem na UFC 223.

Do walki Khabiba z Tony’m miało dojść już nie raz i nie dwa…w zasadzie to trzy razy. Zawsze jednak na przeszkodzie stawały pewne problemy. Teraz również występuje ryzyko, że coś może pójść nie tak, jednak żeby w takim razie nie szukać rozpaczliwie rywala na zastępstwo, Ali Abdelaziz będąc gościem MMAJunkie Radio, zaproponował zastępstwo już teraz. Tym „zastępczym” zawodnikiem jest Dustin Poirier.

Nie chciałem, żeby Tony Ferguson został mistrzem, chcę, aby był tymczasowym mistrzem, ponieważ , jeśli Tony wypadnie z tej walki, wtedy Khabib wciąż mógłby walczyć o niekwestionowany tytuł. Ale jeśli Tony Ferguson jest mistrzem, to Khabib musi stoczyć normalną walkę. Teraz nie staram się przyznać, że jestem inteligentnym facetem, ale każdy menedżer na mojej pozycji powinien o tym pomyśleć. „Och, sprawmy, żeby Tony Ferguson był mistrzem, a Khabib z nim walczył”, ale co się stanie, jeśli Tony wypadnie? Khabib będzie miał 30 – 0 bez pasa? Dlatego bez względu na to, czy Tony wypadnie z walki, czy Khabib,  pas jest na szali. Na 100% ktoś będzie walczył o tytuł.

Myślę, że w przypadku, gdy Ferguson lub Khabib wypadną z walki, UFC ściągnie Dustina Poiriera. Gdyby Justin Gaethje wygrał ostatnią walkę, to w 100 % sprowadziliby Justina, ale on przegrał z Alvarezem. Myślę, że to będzie Poirier, on zasługuje na to. Kiedy facet chce walczyć, musisz dać mu najlepszą walkę.

Czy rzeczywiście w takim wypadku będzie to Poirier? Kto wie, ale wydaje się to być bardzo rozsądna opcja. Dustin (5. miejsce w rankingu wagi lekkiej) na ostatnie osiem walk przegrał tylko jedną oraz jedna zakończyła się jako no contest. Co więcej „The Diamond” ma zaplanowaną walkę tydzień po gali UFC 223 z Justinem Gaethje, więc będzie dobrze przygotowany pod ewentualne zastępstwo.

 

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *