News

Ariane Lipski gotowa na nowy etap kariery: Chcę zapracować na swoje miejsce w UFC!

on

24-letnia była mistrzyni wagi muszej KSW, Ariane Lipski, zadebiutuje w UFC 17 listopada, szansa ta pojawiła się gdy Veronica Macedo doznała kontuzji, i to właśnie Lipski zmierzy się w zastępstwie z Maryną Moroz.

Brazylijska „The Violence Queen” jest już uważana za jedną z najlepszych zawodniczek do 125-funtów na świecie i była to tylko kwestia czasu, zanim znalazła się w największej organizacji na świecie. Nie mogła być już bardziej gotowa by zacząć nowy etap kariery.

To nowa faza w mojej karierze, ale nie możemy się już doczekać nowych wyzwań. Wiedzieliśmy, że to kwestia czasu, zanim dojdzie do przejścia z KSW do UFC. Moim marzeniem było zostać najlepszą zawodniczką MMA w mojej kategorii wagowej. Aby tak się stało, muszę stawić czoła najlepszym, a UFC ma najlepszych sportowców na świecie.

Chcę walczyć o pas UFC, to jest nasz cel, ale nie chcę ominąć innych zawodniczek które również szukają tej szansy. Chcę zapracować na swoje miejsce w UFC. Zadebiutuję jako zastępstwo za kontuzjowaną zawodniczkę, więc wygrywając tę walkę, chcę następnych parę walk i boju o pas.

Supergwiazda w Polsce federacji KSW, na swoim koncie ma 11 wygranych walk i tylko 3 przegrane.

Jej zwycięska passa trwa od 9 walk, w skład wchodzi aż 7 zwycięstw przed czasem,w KSW obroniła mistrzowski tytuł dwa razy, Lipski jest wdzięczna za swój czas w KSW, ale w końcu spełnia swoje marzenia.

KSW miało pierwszeństwo w negocjacjach, ale znalezienie przeciwniczek było dla mnie trudne, a na trzy tygodnie przed walką trudno było się przygotować do obrony pasa, znając tylko nazwiska przeciwniczek. Kolejnym motywem, który również wpłynął na moją decyzję, był fakt, że chcieliśmy walczyć częściej w tym roku, a KSW było w stanie przeprowadzić tylko dwie walki rocznie, więc wiedzieliśmy, że najlepszą opcją w mojej karierze będzie podpisanie umowy z UFC.

Jak wspomniano, Królowa Przemocy już udowodniła, że ​​jest najsilniejszą muszą w Europie, teraz chce pokazać światu na co ją stać.

Źródło: BJPENN.com

About Aleksandra Piętka

Zafascynowana sztukami walki od kiedy zobaczyłam "Wejście smoka" i "Karate kid" :) Później przyszedł czas na prawdziwe pojedynki i tak trafiłam na Pride, ostatecznie ubóstwiam organizację UFC i oglądam all the time nawet powtórki - do kolacji. Ogromna fanka Fedora Emelianenko, Andersona Silvy, Rondy Rousey, Joanny Jędrzejczyk, braci Diaz, Jona Jonsa. Trenuje amatorsko mma i stwierdzam, że nie ma piękniejszego sportu :) Pozdrawiam!

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *