Świat

Artem Lobov: Będziemy gotowi na Khabiba w każdej płaszczyźnie

on

Kiedy w walce wieczoru UFC 229 zamkną się drzwi Octagonu fani spodziewają się jednego z dwóch najbardziej możliwych skończeń w tym starciu. Albo Conor McGregor „ustrzeli” lewą ręką Khabia Nurmagomedova, albo to mistrz obali Irlandczyka i skończy go w parterze.

Podczas gdy główny przyjaciel i sparingpartner Conora McGregora, Artem Lobov, zgadza się, że Khabib Nurmagomedov nie stwarza większego zagrożenia w stójce, uważa za błędne założenie, że McGregor nie może zmagać się z mistrzem wagi lekkiej w zapasach.

Nie możesz powiedzieć, że Conor nie ma zapasów i grapplingu a Khabib nie ma dobrych uderzeń. Chociaż z drugiej strony to prawda, że Khabib nie ma mocnej stójki, ale to brednie, że grappling czy zapasy Conora nie są na poziomie Khabiba. On może na luzie wejść w klincz z Khabiem i zmierzyć się z nim zapaśniczo. Oczywiście to jest gra Khabiba, nie jesteśmy głupi. Będziemy gotowi w każdej płaszczyźnie.

– powiedział Lobov dla TheMacLife.

Natomiast jak walkę widzi przyjaciel Irlanczyka?

Conor zastopuje go w 1 rundzie. Nie widzę po prostu, żeby Khabib był zdolny zrobić tam cokolwiek.

Spójrzcie na poprzednie walki Khabiba. W walce z Iaquintą, kiedy zbliżali się do siebie, Khabib cofał się, odwracał, zamykał oczy. To samo było z Johnsonem. Kiedy doszło do klinczu, Khabib nie mógł już go obalić. Do parteru doszło tylko dlatego, że Johnson chciał złapać gilotynę i sam pociągnął go ze sobą na dół. Uważam, że on nadal nie poprawił tego elementu.

Ja widzę wszystko. Widzę Conora na treningu, jego timing, zapasy, to jaki dobry ma grappling. Nie widzę innej opcji niż wygrana Conora w 1 rundzie.

Co sądzicie o słowach Artema Lobova?

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *