Świat

Błachowicz chciałby rewanżu z Gustafssonem! Stawia jednak jeden warunek

on

Po wygranej na UFC w Moskwie z Nikitą Krylovem Jan Błachowicz ma teraz na oku już tylko pas mistrzowski.

W wywiadzie w octagonie po walce, Janek opowiedział, że chce teraz walki o tytuł z Danielem Cormierem, choć nie pogardziłby walką rewanżową z Alexandrem Gustafssonem, pod jednym warunkiem.

Wydaje mi się, że zasłużyłem na walkę o pas. Albo Daniel Cormier wraca do naszej dywizji i walczymy, a jak nie to niech zostawi pas. Wtedy chciałbym rewanż z Gustafssonem, którego stawką byłoby mistrzostwo.

– powiedział podczas połączenia ze studiem Polsatu Sport.

Janek podzielił się także wrażeniami po wygranej z Ukraińcem.

Czuję się wspaniale, poddanie w drugiej rundzie. Nie mogło być inaczej. To, że Nikita będzie tak się ruszał było pewne, bo on jest karateką, a oni się tak poruszają. Nie spodziewałem się, że szybko będzie obalał, myślałem, że postara się trzymać walkę w stójce. Jak już zapiąłem duszenie, to czułem, że jest ciasno dopięte. Czekałem tylko aż będzie klepał. Jestem na tyle doświadczony, że wiedziałem, iż po chwili walka się skończy.

Nie ulega wątpliwości, że Polak zasłużył na starcie o pas, pytanie tylko z kim. Czy Daniel Cormier stanie do obrony pasa wagi półciężkiej, czy odda go i skupi się na wadze ciężkiej, doprowadzając wtedy do walki Janka ze Szwedem?

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *