News

Cain Velasquez chciałby wystąpić na UFC 226. Wielki rewanż na horyzoncie?

on

Cain Velasquez, były mistrz wagi ciężkiej UFC nie był widziany w octagonie od UFC 200, kiedy to pokonał Travisa Browne’a, z uwagi na kontuzje, która uprzykrzają karierę Amerykaninowi.

Cain od dawna jest przyjacielem i sparingpartnerem Daniela Cormiera, któremu pomaga przed każdą jego walką w UFC. Nie inaczej jest teraz, przed UFC 226, gdzie DC stanie oko w oko ze Stipe Miocicem, by odebrać mu tytuł wagi ciężkiej. Velasquez będąc gościem The MMA Hour opowiedział, że skoro pomaga już DC w przygotowaniach, to też chciałby wystąpić na lipcowej gali, więc Panowie mogliby sobie pomagać nawzajem.

Rozmawialiśmy o tym (o walce DC ze Stipe) i  popieram Daniela w 100 procentach. Czuję, że muszę tylko wrócić i udowodnić coś sobie. Muszę walczyć i pokazać ludziom, dlaczego wszyscy powinni się mnie bać, więc muszę tam wyjść i muszę wyglądać imponująco. Mam zamiar znowu walczyć, nigdy nie mówiłem o emeryturze. Jeszcze nie.

Nadal chcę to zrobić. „DC zadzwonił do mnie, powiedział mi, że miał tę okazję. Po prostu powiedziałem: „Tak, możemy to zrobić.” Możemy przygotować się razem, to jest dla nas najlepsze. Walczy na tej karcie w lipcu,ja też mam zamiar tam spróbować, mam nadzieję. Myślę, że to byłoby wystarczająco dużo czasu, abym mógł zawalczyć na tej karcie, a ja i Daniel możemy razem trenować i przygotować się razem, ponieważ kiedy to robimy, wtedy jesteśmy najlepsi. Myślę, że to bardzo dobry scenariusz.

Co ciekawe, krótki czas po występie Caina u Ariela Helwaniego, były rywal reprezentanta AKA, Fabricio Werdum zamieścił na twitterze taki oto wpis:

 Miałem świetne spotkanie z Daną White’m, dziękuję.

Czy ten wpis może oznaczać, że Werdum i White rozmawiali o rewanżowej walce Brazylijczyka z Velasquezem? Kto wie, chociaż na pewno takie starcie byłoby ekscytujące. Obaj Panowie już raz spotkali się w octagonie. Na UFC 188 górą był Werdum, który odebrał tytuł Velasquezowi poddając go duszeniem gilotynowym w 3 rundzie.

 

źródło: TheMMAHour

 

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *