Świat

Chris Weidman o Jacare Souzie : Jestem jego wielkim fanem i chciałbym się z nim zmierzyć

on

Chris Weidman ostatni raz był widziany w octagonie podczas walki z Kelvinem Gastelumem. Kelvin musiał jednak uznać wyższość Weidmana, odklepując skutecznie założony trójkąt rękoma.

W przyszły weekend, podczas gali UFC 221 Yoel Romero zmierzy się z Luckiem Rockholdem. Stawką tej walki będzie tymczasowe mistrzostwo w wadze średniej. Pełnoprawny tytuł znajduję się obecnie w rękach Roberta Whittakera.

Chris Weidman doskonale zna obu zawodników. Z każdym z nich poniósł porażkę przed czasem.

Podczas gdy Weidman odzyskuje zdrowie po niedawnych kontuzjach, inny bywalec kategorii średniej odniósł imponujące zwycięstwo. Mowa oczywiście o Jacare Souzie, który pokonał Dereka Brunsona przez TKO w 1 rundzie. Chris Weidman w rozmowie z MMAFighting powiedział, że walka z ‚Aligatorem’ bardzo go interesuje.

Ta walka mnie intryguje. Lubię Jacare Souzę i jestem jego wielkim fanem. Po prostu czuję, że Jacare będzie dla mnie bardzo dobrym testem. Przez długi czas jesteśmy w jednej dywizji, ale nigdy ze sobą nie walczyliśmy. Chciałbym go przetestować w walce ze mną. Jestem pewien, że niedługo wrócę i zdobędę ponownie pas. Może zmierzę się ze zwycięzcą walki Romero vs. Rockhold. Wszystko jednak zależy od zdrowia Whittakera. Albo rewanż z Romero, albo z Rockholdem. Obie te walki byłyby świetne. Jeśli nie oni, to chętnie podejmę Jacare. Nie mam nic przeciwko tej walce – powiedział Chris Weidman

źródło: MMAFighting

 

 

 

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *