News

Claudia Gadelha vs. Carla Esparza dodane do rozpiski UFC 225!

on

Była pretendentka do tytułu mistrzowskiego UFC wagi słomkowej kobiet – Claudia Gadelha wraca do octagonu by zmierzyć się z byłą, pierwszą mistrzynią tej kategorii – Carlą Esparzą.

Claudia Gadelha(15-3) wraca do octagonu po porażce z Jessica Andrade, którą odniosła po świetnym krwawym boju we wrześniu 2017 roku. Poprzednie walki były dla Brazylijki wygrane, przez duszenie odniosła zwycięstwo z Karoliną Kowalkiewicz oraz wypunktowała Cortney Casey-Sanchez.

Carla Esprarza(13-4) była pierwszą posiadaczką mistrzowskiego pasa wagi słomkowej UFC, który straciła na rzecz Joanny Jędrzeyjczyk w swojej pierwszej obronie. Amerykanka jest na fali dwóch zwycięstw z Maryną Moroz i Cynthią Calvillo obie te walki stoczone na pełnym dystansie 3 rund.

Gala UFC 225 odbędzie się 9 czerwca w Chicago. Kto waszym zdaniem wygra to starcie?

Źródło: Twitter

About Aleksandra Piętka

Zafascynowana sztukami walki od kiedy zobaczyłam "Wejście smoka" i "Karate kid" :) Później przyszedł czas na prawdziwe pojedynki i tak trafiłam na Pride, ostatecznie ubóstwiam organizację UFC i oglądam all the time nawet powtórki - do kolacji. Ogromna fanka Fedora Emelianenko, Andersona Silvy, Rondy Rousey, Joanny Jędrzejczyk, braci Diaz, Jona Jonsa. Trenuje amatorsko mma i stwierdzam, że nie ma piękniejszego sportu :) Pozdrawiam!

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *