Świat

Cris Cyborg: Amanda Nunes to zdrajczyni

on

Na UFC 232 dojdzie do największej walki w historii kobiecych kategorii wagowych MMA. Do walki między sobą staną Amanda Nunes (mistrzyni wagi koguciej) oraz Cris Cyborg (mistrzyni wagi piórkowej).

Choć do walki pozostały jeszcze ponad 3 miesiące, Cyborg skierowała kilka cierpkich słów w stronę rodaczki nazywając ją m.in. „zdrajczynią”. Dlaczego?

„Creonte” w Brazylii oznacza zdrajcę. Myślę, że poniżające jest to, że Amanda została pierwszą brazylijską mistrzynią w UFC i zamiast reprezentować Brazylię podczas walk, mówi że jest w American Top Team. Ona nie szanuje fanów brazylijskiego MMA za każdym razem, gdy wchodzi do klatki jako członek ekipy ATT.

– powiedziała Cris podczas wywiadu dla FanSided.

Trenuje w tym samym miejscu, gdzie Colby Covington. On nie szanuje Brazylii tak bardzo, że UFC bało się, że nie zapewnią mu wystarczającej ilości ochrony podczas walki z dos Anjosem w Brazylii ( walka miała odbyć się na UFC 224 w Rio De Janeiro, jednak ostatecznie odbyła się na UFC 225 w Chicago). Nunes każdego dnia przychodzi do klubu by trenować obok Colby’ego i mają nawet tych samych trenerów. Tam skąd pochodzę ja, to by się nie wydarzyło. (…) Amanda nie ma takiego szacunku dla Brazylii.

Początkowo Cris nie chciała walki z rodaczką, gdyż miała nadzieję, że UFC będzie miało tylko mistrzynie z Brazylii. Jednak jak już wiemy, to się zmieniło.

Kiedy wyzwała mnie do walki, rok temu, nie chciałam z nią walczyć. Chciałam zobaczyć sytuację, kiedy w każdej kobiecej kategorii mistrzyni będzie z Brazylii. Ja, Amanda i Jessica Andrade, mogłyśmy być mistrzyniami i przywrócić dumę Brazylii. Natomiast Amanda jest z teamu zdrajców. W ATT  to normalne, że koledzy ze sobą walczą. Kiedy zmierzę się z nią 29 grudnia, to będzie dla każdego Brazylijczyka i będzie lekcją dla Nunes, lekcją szacunku.

Co sądzicie o słowach Cyborg?

 

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *