UFC

Dana White: Khabiba może czekać zawieszenie przynajmniej na pół roku

on

Gala UFC 229 miała być wielkim świętem dla organizacji Dany White’a.

Do klatki po wielu miesiącach przerwy powrócił Conor McGregor. Irlandczyk zawalczył o mistrzostwo wagi lekkiej z jedną z największych gwiazd – Khabibem Nurmagomedovem. Między obydwoma zawodnikami iskrzyło od dawna. Nurmagomedov wygrał, ale jego zachowanie po gali będzie pamiętane jako jedno z największych kontrowersji w historii tego biznesu.

Ta sytuacja nie powinna się wydarzyć. Myślę, że możemy żądać od niego nawet ćwierć miliona dolarów. Oczywiście zachowa swój pas mistrzowski, ale może czekać go zawieszenie przynajmniej na pół roku.

– przyznał White w rozmowie dla TMZ.

To co zrobił Conor McGregor było czymś całkowicie innym. Nie odbyło się to w trakcie gali, a na parkingu Barclays Center. On był w stanie jeszcze pójść na kompromis z policją w Nowym Jorku. Ale tym co zrobił Nurmagomedov zajmie się komisja w Nevadzie. Na gali w Las Vegas było mnóstwo fanów. To mogło skończyć się naprawdę źle.

– podkreśla prezydent UFC.

Jedno jest pewne – Khabib Nurmagomedov będzie musiał skonfrontować się z poważnymi konsekwencjami. Zarówno w UFC, jak i poza organizacją. Ponadto na pewno atakiem na Dillona Darnisa zepsuł sobie wizerunek i odwróci się od niego wielu fanów.

About Kamil Gieroba

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *