UFC

Dana White o nowej dywizji: To niepoważne

on

Na UFC 230 dojdzie do walki Dustina Poiriera z Natem Diazem.

Obydwaj jasno sugerowali, że chcą walki o nowy tytuł mistrzowski – do 165 funtów. Szczególnie Nate Diaz miał nadzieję na pojedynek o pas, co nawet ogłosił na Twitterze.

Jestem szczęśliwy, że mogę ogłosić wprowadzenie nowej dywizji do UFC. 3 listopada zawalczymy z Dustinem Poirierem po raz pierwszy o mistrzostwo w kategorii wagowej do 165 funtów. Cieszę się, że mogę być częścią tworzenia historii.

– napisał Diaz na Twitterze.

Potem Nate dopisał, że Poirier ostatecznie odrzucił propozycję. Tymczasem głos w tej sprawie zabrał w końcu prezydent UFC – Dana White w rozmowie dla „TMZ Sports”.

Nigdy nie dyskutowaliśmy o wprowadzeniu nowej dywizji. Nie można podpisywać umowy, a potem po swojemu wprowadzać nowe zasady. Od początku ustaliliśmy, że walka będzie w dywizji do 155 funtów. To niepoważne.

– podkreślił White.

Diaz jest znany z tego, że lubi wprowadzać zamieszanie wokół swoich walk. Tak jest i tym razem. Jednak niejednokrotnie zawodnicy UFC mówili o konieczności wprowadzenia nowych dywizji, więc kto wie… może wreszcie White zdecyduje się na zmiany?

źródło: mmaweekly.com

About Kamil Gieroba

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *