News

Dana White oraz TJ Dillashaw odpowiadają na wyzwanie Henry’ego Cejudo

on

Po tym jak Henry Cejudo zrzucił z tronu byłego już mistrza wagi muszej UFC Demetriousa Johnsona, wyzwał do walki obecnego posiadacza tytułu mistrzowskiego wyższej kategorii wagowej TJ’a Dillashaw.

Przemawiając na konferencji prasowej po walce UFC 227, Dillashaw odpowiedział na to głośne wołanie od nowego mistrza Henry’ego Cejudo.

Naprawdę nie sądzę, że facet na to zasłużył.

-Powiedział Dillashaw o zaproszeniu Cejudo na super-walkę o tytuł mistrzowski.

Próbuj, stary, dlaczego nie sprowadzimy Brocka Lesnara?

-Dillashaw dodał żartobliwie.

Dillashaw następnie wyjaśnił, dlaczego czuje, że Henry Cejudo trochę wyprzedził samego siebie. Odniósł się do niedawnej przegranej walki z Josephem Benavidezem oraz do możliwości rewanżu między Cejudo i Johnsonem.

Chodzi mi o to,  że Joseph Benavidez dopiero co go pokonał.

-Powiedział Dillashaw.

Tak, Benavidez ostatnią walkę przegrał nie jednogłośnie z Sergio Pettisem, ale nie zgodziłbym się z tą decyzją. Sądzę, że Cejudo ma dużo do zrobienia i prawdopodobnie ma trylogię z Demetriousem Johnson. Jestem jednak otwarty na wszystko. Nie mam zamiaru rezygnować z wyzwania, to na pewno.

Prezydent UFC Dana White zwróciłasię również do Cejudo na temat rzuconego wyzwania. Podobnie jak Dillashaw, wydawał się nieco niezdecydowany w odniesieniu do tej walki i przyznał, że będzie musiał o tym pomyśleć.

Nie wiem, jaka jest teraz walka przed nimi, ale zobaczymy.

– powiedział White.

Henry Cejudo, jeśli chodzi o sprawy z Demetriousem Johnsonem, to mają po jednej wygranej. Pierwszą walkę przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie, a drugą wygrał przez niejednogłośną decyzję. Biorąc pod uwagę, że Johnson wcześniej bronił tytułu 11 razy, i że jest największym nazwiskiem wagi muszej, szanse na natychmiastowy rewanż między nimi wydają się bardzo wysokie.

About Aleksandra Piętka

Zafascynowana sztukami walki od kiedy zobaczyłam "Wejście smoka" i "Karate kid" :) Później przyszedł czas na prawdziwe pojedynki i tak trafiłam na Pride, ostatecznie ubóstwiam organizację UFC i oglądam all the time nawet powtórki - do kolacji. Ogromna fanka Fedora Emelianenko, Andersona Silvy, Rondy Rousey, Joanny Jędrzejczyk, braci Diaz, Jona Jonsa. Trenuje amatorsko mma i stwierdzam, że nie ma piękniejszego sportu :) Pozdrawiam!

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *