Świat

Daniel Cormier o walce ze Stipe Miocicem: Nigdy nie bałem się walki

on

Pomimo wcześniejszych zapewnień o braku powrotu do wagi ciężkiej, Daniel Cormier, jak sam twierdzi nie mógł przegapić oferty walki ze Stipe Miocicem na UFC 226.

Przed obroną jego tytułu na UFC 220 przeciwko Volkanowi Oezdemirowi, którego później pokonał przez TKO w 2 rundzie, DC nie był zainteresowany powrotem do kategorii ciężkiej, gdzie rozpoczął swoją karierę. Cormier powiedział, że wszyscy czołowi gracze wagi ciężkiej są dziś zbyt wielcy dla niego. Według mistrza waga ciężka ewoluowała odkąd on po raz ostatni w niej zawalczył. Również po walce z Oezdermirem, DC cały czas przekonywał, że nie jest zainteresowany konkurowaniem z takimi zawodnikami, jak mistrz wagi ciężkiej Stipe Miocic czy Francis Ngannou.

Jak widać kilka dni temu, kiedy ogłoszono super starcie mistrz vs mistrz, sam Daniel zmienił zdanie i na UFC 226 zawalczy o tytuł wagi ciężkiej przeciwko jej mistrzowi, Stipe Miocicowi.

Jestem podekscytowany. To świetna okazja, aby walczyć z największym mistrzem wagi ciężkiej wszechczasów i spróbować pokazać się jako jeden z najlepszych wojowników, którzy kiedykolwiek to zrobią. Po prostu chcę walczyć. Plus, to taka wielka szansa. To jedna z tych rzeczy, których naprawdę nie można zignorować, gdy są oferowane. Kiedy rozmawiałem z Cainem Velasquezem, a on dał mi zgodę, powiedziałem: „Wiesz co? Muszę to zrobić.’

Nigdy nie bałem się walki. Powtarzam: nigdy nie bałem się walki. Zawsze to zależało od tego jak toczy się moja kariera jak i mojego kolegi. Cain powiedział mi, że nie myśli, że od razu dostanie walkę o tytuł – „Przygotujmy się więc na to, aby zostać mistrzem świata wagi ciężkiej „.

Cormier zasugerował także, że może zarobić więcej pieniędzy niż zwykle.

Dana White jest dość wytrwałym facetem, a kiedy chce coś zrobić, ma na to sposoby. Powiedzmy, że ja lubię jego sposoby.

Walka na szczycie kategorii wagowych Stipe Miocic vs Daniel Cormier odbędzie się 7 lipca na UFC 226 w Las Vegas.

źródło: TMZ Sports

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *