Świat

Daniel Cormier odpowiada na wyzwanie Yoela Romero!

on

Nowy mistrz UFC wagi ciężkiej a także obecny mistrz wagi półciężkiej, Daniel Cormier postanowił odnieść się do ostatnich słów Yoela Romero na temat wspólnej walki.

Romero zamieścił tweeta, w którym pogratulował ostatniego sukcesu DC i zachęcił go do walki w kategorii półciężkiej na gali w Nowym Jorku.

Co więcej manager Romero, Malki Kawa także zdradził, że jego zawodnik chciałby walki o pas kategorii półciężkiej.

Co na to sam DC?

Nigdy nie mierzyłem się w zapasach z Romero, ale w zapasach pewnie by mnie nieźle „obsłużył”. To jeden z najlepszych zapaśników wszech czasów. Ale nie zapominajmy, nie możesz zawalić nauki a potem tak po prostu awansować do kolejnej klasy.

– powiedział podczas UFC Tonight.

Chael Sonnen raz takiego coś zrobił, ale nie wiem co się wtedy działo. Chael miał po prostu otwartą drogę, tak to uznajmy.

Cormier odniósł się tym samym do ostatniej porażki w walce o pas wagi średniej z Robertem Whittakerem, nie dając tak szybko szansy na walkę Romero o pas wagi półciężkiej. Amerykanin zdradził także, że jeśli pojawią się odpowiedni kandydaci to będzie bronił pasa 205 futnów.

Nie chcę żeby zabrali mi jeden z moich pasów, więc będę ich bronić. Będę bronił pasa wagi półciężkiej, jeśli znajdzie się odpowiedni rywal i walka.

Jak myślicie, zobaczymy w przyszłości starcie Romero vs Cormier?

 

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *