News

Daniel Cormier radzi Cainowi Velasquezowi, by ten przeszedł do wagi półciężkiej

on

Daniel Cormier obecny mistrz wagi półciężkiej UFC twierdzi, że Cain Velasquez powinien zmienić kategorię wagową. Obecnie Velasquez jest zawodnikiem UFC w wadze ciężkiej.

W najbliższej walce Daniel Cormier zawalczy ze Stipe Miocicem o pas mistrzowski wagi ciężkiej. Cormier chce zostać mistrzem dwóch kategorii wagowych i nic w tym dziwnego przy takiej okazji. Jak w każdych przygotowaniach, tak i teraz pomagać mistrzowi będzie jego długoletnim przyjaciel i sparingpartnerem Cain Velasquez.

Jak zawsze, będę każdego dnia w klubie, by pomóc mojemu bratu stać się mistrzem wagi ciężkiej na UFC 226. Jeśli wygra, będzie ciekawie.

I tu się Cain nie myli. Naprawdę będzie ciekawie, ponieważ wygląda na to, że potencjalna wygrana pasa wagi ciężkiej przez DC nie spowoduje jego zwakowania, po to, by kariery, jego i Velasqueza nie zetknęły się ze sobą. Cormier w jednym z wywiadów zaproponował bardzo ciekawe wyjście przy takim obrocie spraw.

Celem Caina jest odzyskanie pasa mistrzowskiego i to się nie zmieni. To jest jego cel i mój cel dla niego. Jeśli potężny Velasquez zejdzie do niższej wagi, może być to strzał w 10.

Jak widzicie taki scenariusz? Zamiana kategorii między DC a Cainem…? Brzmi ciekawie.

źródło: bjpenn.com

 

 

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *