News

Demetrious Johnson wyjaśnia, dlaczego wolałby bronić tytułu 12 razy, niż zostać mistrzem dwóch dywizji UFC

on

W poniedziałkowej edycji The MMA Hour, mistrz wagi muszej UFC, Demetrious Johnson, wyjaśnił, że nadal jest zainteresowany obroną swojego tytułu, przed walką z „mniejszą” wersją mistrza UFC kategorii koguciej – TJ Dillashawa

To jest walka, której pragnę

-Powiedział.

To jest ta walka, w którą wierzę … powinna się wydarzyć. Oczywiście UFC wie, czego chcę.

Co ciekawe, Johnson nie jest szczególnie zainteresowany przeniesieniem się do dywizji Dillashawa, by mieć szansę na zostanie dwuklasowym mistrzem. Dla niego obrona jego tytułu i 12-krotny rekord jest o wiele bardziej wartościowa, niż zostanie mistrzem dwóch kategorii, ponieważ dwuklasowi bohaterowie stają się coraz bardziej popularni w MMA.

Przypomnijmy: UFC miało wielu mistrzów w dwóch różnych kategoriach wagowych, są nimi Conor McGregor, Georges St-Pierre, Randy Couture i BJ Penn.

Pozwól mi być szczerym

– Powiedział Johnson.

Gdybym poszedł tam i pokonał TJ’a Dillashawa w wadze 135 funtów, nie mam żadnego interesu w zatrzymywaniu się w 135 funtach. Ludzie mówią ” dlaczego nie? „Nie interesuje mnie walka z facetami, którzy chodzą w 160 funtach. Dosłownie mam inne zainteresowanie. To sprawia, że ​​twoje ciało jest bardziej zużyte, to będzie X, Y i Z. Szukam długowieczności mojej kariery. Chcę walczyć przez kolejne pięć do sześciu lat, bez względu na to, czy wygrywam, czy przegrywam, i będę mógł robić to z zawodnikami, którzy są moich rozmiarów.

Więc jeśli Dillashaw chce obniżyć wagę, być Champ-Champem, całym tym starym jazzem … Nie dbam o to, by być Champ-Champem

Wolę być jedynym, 12-krotnym, konsekwentnym mistrzem w każdej promocji mieszanych sztuk walki.

Na świecie jest wiele Champ-Champów. Nie zdziw się, jeśli Bellator ma Champ-Champ lub wkrótce będzię miał. Ale wiesz, co to są nowości? 11-krotny mistrz obrony mistrzowskiego pasa. To jest nowa, pieprzona wiadomość.

Trudno się kłócić z logiką Demetriousa Johnsona na ten temat

About Aleksandra Piętka

Zafascynowana sztukami walki od kiedy zobaczyłam "Wejście smoka" i "Karate kid" :) Później przyszedł czas na prawdziwe pojedynki i tak trafiłam na Pride, ostatecznie ubóstwiam organizację UFC i oglądam all the time nawet powtórki - do kolacji. Ogromna fanka Fedora Emelianenko, Andersona Silvy, Rondy Rousey, Joanny Jędrzejczyk, braci Diaz, Jona Jonsa. Trenuje amatorsko mma i stwierdzam, że nie ma piękniejszego sportu :) Pozdrawiam!

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *