Świat

Dustin Poirier o mianie „najbardziej agresywnego wojownika” w UFC: Ten tytuł znów jest dostępny

on

Wygląda na to, że fani mogą nie oczekiwać kolejnej krwawej wojny w walce Dustina Poiriera.

„The Diamond” 3 listopada na UFC 230 zmierzy się z powracającym Natem Diazem. Poirier w ostatnich walkach pokazał wielkie serce i każde starcie obfitowało w ciężkie wymiany, co wiodło za sobą oczywiście krew.

W ostatnich latach, były rywal Poiriera, Eddie Alvarez ogłosił, że jest „najbardziej agresywnym wojownikiem” w UFC, a nawet zachwalał mityczny tytuł, który wnosił do każdej walki, obiecując brutalne lanie rywalom. Teraz, gdy Poirier pokonał Alvareza, był szczęśliwy, że to on został „najbardziej agresywnym wojownikiem”, ale kiedy przygotowuje się do następnego pojedynku z Diazem, nie ma ochoty nazywać siebie takim zawodnikiem w UFC.

Wziąłem ten tytuł na noc, a teraz znów jest na rynku, dostępny dla innych. Każdy kto w lekkiej dywizji może go mieć. Mam za sobą najbardziej krwawe walki. Próbuję dostać się do domu bezpiecznie i nie być szytym po każdej walce. To dla młodszych, bardziej szalonych facetów, którzy chcą wyrobić sobie markę. Mogą to mieć. Nie jestem już tak bardzo tym zainteresowany. Jestem wojownikiem w sercu, więc kiedy w walce do tego dojdzie, robię to lepiej niż ktokolwiek inny, ale nie próbuję bronić najbardziej brutalnego tytułu. Przekażę go komuś innemu.

– powiedział dla FloCombat.

Poirier zmienił sposób, w jaki trenuje i sposób, w jaki walczy, a efektem końcowym jest jedną z najsilniejszych broni ofensywnych w dzisiejszym MMA.

Wszędzie czuję, że jestem niebezpieczny. Robię to tak długo, mam 39 walk, jestem czarnym pasem w brazylijskim jiu-jitsu, poświęciłem ostatnie pięć lub sześć lat na treningi w American Top Team i ulepszanie innych części mojej gry . Właśnie pracowałem tak ciężko nad wszystkimi tymi rzeczami i mam tyle walk i mam tyle czasu by trenować, jestem facetem, który żyje na siłowni, mam spore IQ w walce, czuję, że wiem, gdzie jestem.

Czy myślicie, że walka Dustina i Natea rzeczywiście nie będzie wielką wojną?

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *