Świat

Dustin Poirier o walce GSP z mistrzem wagi lekkiej: To się nie wydarzy!

on

W zeszłym tygodniu, na konferencji prasowej w Australii, były mistrz wagi półśredniej UFC i wagi średniej, Georges St-Pierre, wyjawił, że byłby zainteresowany walką z wygranym walki o pas pomiędzy Conorem McGregorem a Khabibem Nurmagomedovem.

Kanadyjczyk stwierdził, że takie posunięcie byłoby dla niego strzałem w 10-tkę, jednak dla UFC dość ryzykowne.

Wypowiedź GSP nie spodobała się komuś, który zasłużył na walkę o tytuł już teraz, czyli Dustinowi Poirierowi.

Nie, to się wydarzy. Słuchaj, po tym, jak pokonam Nate’a Diaza, walczę o pas. Albo walczę z GSP, ale on nie dostanie pasa zanim ja to zrobię. Kiedy pokonam Nate’a Diaza, wtedy będzie moja kolej na walkę o ten pas, kiedy zdobędę ten pas, nikt nie będzie mógł powiedzieć, że na niego nie zapracowałem.

– powiedział w The MMA Hour.

Nigdy nie szedłem łatwą drogą. Zawsze walczyłem z najlepszymi facetami. Nigdy nie wycofałem się z walki. Nigdy nie przekroczyłem wagi. Stawiam to za każdym razem, wygrywając, przegrywając lub remisując, i to jest to, co chcę pozostawić w swoim dziedzictwie. Facet, który właśnie przeforsował to wszystko i trzymał się tego i pozostał wierny swojej drodze, to wszystko jest częścią mojego dziedzictwa.

Jak myślicie, czy GSP zasłużył na walkę o pas wagi lekkiej przed Poirierem? Naszym zdaniem absolutnie nie.

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *