Świat

Dustin Poirier typuje walkę Nurmagomedov vs. McGregor

on

Jeden z czołowych zawodników wagi lekkiej UFC, Dustin Poirier podzielił się swoim typem odnośnie nadchodzącej walki na szczycie jego kategorii, czyli starcia o pas, Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem.

Poirier może być kolejnym do walki o pas, co oznacza, że ze skupieniem będzie przyglądał się walce wieczoru UFC 229. Kto według Diamonda wygra starcie?

Trochę skłonię się w stronę Khabiba. Nie wiem czy zastopuje Conora czy nie, chociaż stawiam na niego. Conor ma wielką szansę. Ma świetny timing, świetne wyczucie dystansu.

– powiedział w The MMA Hour.

Zobaczymy co będzie, jeśli jego obrona przed obaleniami będzie dobra oraz cardio to będzie okej. To wszystko co musi zrobić. Musi uważać na początku walki, musi stanąć przed testem zapasów Khabiba i konydcją, fizyczna część to coś czego Khabib używa na początku walki.

Co ciekawe, Dustin Poirier nie wierzy również, że „rdza ringowa” będzie czynnikiem na niekorzyść dla McGregora, który nie startował w MMA od listopada 2016 r., kiedy pokonał Eddiego Alvareza, aby wygrać kolejny tytuł UFC.

To naprawdę jest tylko sposób myślenia. Kiedy już osiągniesz swój rytm, twój czas, wszystko inne znajdzie się na swoim miejscu.

Co sądzicie o typowaniu Dustina?

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *