Świat

Dustin Poirier wyjaśnia, dlaczego to on ma być następny do walki z Khabibem

on

Po świetnej wygranej na UFC on FOX 29 z Justinem Gaethje, Dustin Poirier uważa, że teraz to on powinien stoczyć walkę z Khabibem Nurmagomedovem.

Poirier zdecydowanie jest teraz na fali i z każdą walką pnie się w górę rankingu wagi lekkiej. Po ostatniej wygranej ma nadzieję, że uzyska szansę walki o pas z Khabibem.

Zapłaciłem moje należności, by zasłużyć teraz na walkę o pas. Nie zrobiłem nic poza wkładaniem w każdy dzień ciężkiej pracy. Jak powiedziałem w klatce, byłem blisko szczytu góry i zostałem znokautowany, jednak pokazałem odporność i hart ducha i  ponownie znalazłem się na pozycji, na której jestem teraz.

– powiedział na konferencji prasowej po walce.

Złoto jest następne. Czuję to. Czuję, że to wisi w powietrzu. Pachnie mi tu skórą i złotem.

Podobnie do Poiriera myśli Dana White, który po gali powiedział, że teraz Dustin naprawdę liczy się w stawce kolejnych rywali dla Khabiba. Jednak jak będzie i kto zostanie kolejnym rywalem Nurmagomedova…tego dowiemy się zapewne niebawem.

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *