Świat

Dustin Poirier wyjaśnia dlaczego zdecydował się na walkę z Diazem, zamiast czekać na starcie o tytuł

on

Nie ulega wątpliwości, że Dustin Poirier zasługuje na walkę o pas wagi lekkiej.

Obecnie w roli pretendenta nr.1 do pasa występuje jednak Conor McGregor i wydaje się, że Poirier spokojnie mógłby poczekać i zmierzyć się z wygranym walki wieczoru UFC 229, jednak ten nie chciał czekać, chciał walki. Tak więc na UFC 230 zobaczymy go w akcji z powracającym Natem Diazem. Dlaczego właśnie taką walkę wybrał Poirier?

Wiesz, uważam, że warto grać. Każda walka to hazard; nigdy nie wiesz, co się stanie. Ale nie jestem typem faceta, który mógłby siedzieć i czekać. Nawet gdybym to zrobił, nie wiadomo, kiedy zwycięzca Conor-Khabib będzie gotowy do obrony pasa. I nawet jeśli szybko by to zakończyli, jeśli Tony Ferguson pokonałby Anthony’ego Pettisa…on był tymczasowym mistrzem, więc wierzę, że prawdopodobnie wyprzedza mnie w kolejce. Nie zamierzam tylko siedzieć i czekać rok walkę o pas.

– powiedział Dustin Poirier Nickowi Dwyerowi z Everlast.co.

Lubię walczyć i lubię treningi. Wciąż mi się to podoba, więc nie chcę siedzieć przez rok. Lubię być na obozie treningowym, uczyć się, stawać się coraz lepszym, a ta walka tutaj jest walką, która miała dla mnie wiele sensu. To zabawna walka, facet (Nate Diaz), którego obserwowałem od dłuższego czasu, facet, którego jestem fanem – jego i jego brata (Nicka) – i to dla mnie walka o dziedzictwo.

Dustin nie ukrywa, że to spore ryzyko, gdyż potencjalna przegrana może odsunąć go od walki o pas, jednak jak sam mówi, kocha to co robi i chce walczyć.

Poirier zmierzy się z Diazem na UFC 230, które odbędzie się 3 listopada.

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *