Świat

Frankie Edgar: Pas jest moim celem!

on

Frankie Edgar jeszcze chwilę będzie musiał poczekać, aby móc spróbować zdobyć pas mistrzowski wagi piórkowej.

Jak wiadomo, na samym szczycie tej dywizji znajduje się, Max Holloway. Początkowo Panowie mieli zmierzyć się w walce wieczoru UFC 222, a stawką miał być pas mistrzowski. Jednak z powodu kontuzji, Max nie będzie w stanie walczyć. Na zastępstwo Hawajczyka wskoczył Brian Ortega (13-0) i to on zmierzy się z Edgarem.

Na nieszczęście dla Edgara nie będzie to walka o tytuł. O to trofeum zmierzą się Panie. Cris Cyborg(19-1) vs. Yana Kunitskaya(10-3). Podczas wywiadu udzielonego dla FloCombat, Amerykanin powiedział:

Cały czas czekam na Maxa. Jeśli on nie wróci do lata, to wezmę walkę w międzyczasie. Ja chcę walczyć. Pas to jest mój cel i cały czas czekam na tą walkę. Wcale nie straciłem go z oczu. Wiem, że on jest blisko, ale ja po prostu chcę cały czas walczyć.

3 marca będę walczył. Jeśli Max będzie gotowy do czerwca, będzie idealnie. Jeśli nadal nie będzie, to może wskoczę tam znowu. Kto wie?

Teraz, może warto skupić się na pojedynku z niepokonanym Brianem Ortegą, który może być ciężką przeprawą dla Edgara.

źródło: flocombat

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *