News

Gala UFC 222 uratowana! Cris Cyborg vs. Yana Kunitskaya walką wieczoru

on

Doczekaliśmy się dwóch najważniejszych walk na UFC 222.

Początkowo walką wieczoru miał być pojedynek o pas wagi piórkowej, Max Holloway vs Frankie Edgar jednak z powodu kontuzji Hawajczyka, Edgar został bez przeciwnika.

UFC długo nie miało nikogo na zastępstwo przez dłużą chwile, jednak ostatecznie udało się znaleźć odpowiedniego kandydata – Briana Ortegę(13-0). Walką obu tych wojowników będzie co-main eventem gali UFC 222.

Brian Ortega jest nie pokonanym zawodnikiem, na swoim koncie ma takie nazwiska jak Cub Swanson, Clay Guida czy Diego Brandao.

Frankie Edgar(22-5) to były mistrz kategorii piórkowej UFC, który wychodził zwycięsko ze swoich dwóch ostatnich walk, z Jeremym Stephensem i Yairem Rodriguezem.

Co do walki wieczoru to 3 marca w Las Vegas zobaczymy mistrzynie wagi piórkowej Cris Cyborg(19-1) vs Yana Kunitskaya(10-3), stawką będzie oczywiście tytuł mistrzowski.

Yana Kunitskaya to mistrzyni kategorii koguciej organizacji Invicta, która ostatnią swoją walkę wygrała przez decyzję pokonując Raquel Pa’aluhi. Będzie to debiut Rosjanki w UFC i zamiana kategorii wagowej.

Cris Cybor ostatnią swoją obronę pasa wygrała pokonując Holly Holm przez decyzję sędziowską po 5 rundowym mocnym pojedynku.

Źródło: UFC

About Aleksandra Piętka

Zafascynowana sztukami walki od kiedy zobaczyłam "Wejście smoka" i "Karate kid" :) Później przyszedł czas na prawdziwe pojedynki i tak trafiłam na Pride, ostatecznie ubóstwiam organizację UFC i oglądam all the time nawet powtórki - do kolacji. Ogromna fanka Fedora Emelianenko, Andersona Silvy, Rondy Rousey, Joanny Jędrzejczyk, braci Diaz, Jona Jonsa. Trenuje amatorsko mma i stwierdzam, że nie ma piękniejszego sportu :) Pozdrawiam!

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *