Świat

Henry Cejudo: Chcę być potrójnym mistrzem

on

Po niespodziewanym zdobyciu pasa na UFC 227 z rąk Demetriousa Johnsona, Henry Cejudo ma apetyt na więcej.

Po UFC 227 Henry ma już w swoim dorobku niezwykle cenne wyróżnienia: mistrzostwo Olimpijskie, pas UFC wagi muszej, jednak ma on chrapkę jeszcze na coś. Mianowicie chodzi o pas UFC, lecz w wadze koguciej.

Jeśli oglądaliście walkę, możecie dostrzec jak duży byłem w stosunku do Johnsona. Jestem czołgiem, mogę na spokojnie zrobić 135 funtów i czuć się dobrze.

– powiedział Cejudo dla Megan Olivi.

Innym powodem dla którego chciałbym walczyć w kategorii koguciej to ciągłe rozmowy o walce TJ’a z DJ’em. Negowali Cejudo w promocji, negowali wszędzie. A teraz co? Ja jestem wygranym, więc pytam. Jestem mistrzem Olimpijskim, mistrzem UFC i teraz chcę być potrójnym mistrzem.

Przypomnijmy, że T.J stwierdził, że nie wie czy Henry zasługuje na walkę z nim, jednak jest otwarty na coś takiego. Pozostaje więc pytanie czy UFC najpierw będzie skore dać rewanż byłemu niekwestionowanemu mistrzowi, Johnsonowi czy skusi się na kolejny pojedynek mistrz vs. mistrz?

 

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *