Świat

Israel Adesanya: UFC zmusiło Brunsona

on

W jednej z głównych walk UFC 230 dojdzie do konfrontacji Dereka Brunsona z Israelem Adesanyą.

Warto podkreślić, że to Brunson rzucił wyzwanie rywalowi, jeszcze przez oficjalnym ogłoszeniem pojedynku. Choć Adesanya widzi inną wersję wydarzeń i jest bardzo pewny siebie przed ich walką.

To UFC kazało mu rzucić mi wyzwanie. W normalnych okolicznościach nie ośmieliłby się nawet wypowiedzieć mojego imienia. Czuję, że gdyby odrzucił możliwość walki ze mną, źle by wyglądał w tej sytuacji. Wiem, że to nie jest WWE, ale myślę, że długo zastanawiał się jak to rozwiązać. Nigdy nie walczył z kimś takim jak ja, wkroczy na całkowicie nowy teren.

– stwierdził Adesanya w rozmowie w „MMA Hour”.

Nie sądzę, by to trwało dłużej niż rundę, patrząc na to jak walczy. Nawet na konferencji prasowej byłem blisko dopadnięcia go, gdyby nie Dana White. Widząc jego postawę jestem w stanie wyobrazić sobie jak podejdzie do walki.

Adesanya jest niepokonany odkąd walczy w MMA. W UFC zadebiutował w lutym i zdołał pokonać kolejno: Roba Wilkinsona, Marvina Vettoriego oraz Brada Tavaresa. Z kolei Brunson ostatni raz walczył w styczniu, gdy w pierwszej rundzie przegrał z Ronaldo Souzą.

About Kamil Gieroba

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *