Świat

Jędrzejczyk przed walką z Shevchenko: Tworzę historię!

on

Na UFC 231 Joanna Jędrzejczyk stanie przed szansą zapisania się ponownie na kartach historii amerykańskiej organizacji. Polka zmierzy się z Valentiną Shevchenko o pas wagi muszej.

Jeśli „JJ” zdobędzie pas, stanie się pierwszą zawodniczką w UFC, która może się pochwalić mistrzostwem w dwóch kategoriach wagowych.

Przypomnijmy, że obie Panie mierzyły się już ze sobą w przeszłości na zasadach Muay Thai, trzykrotnie wtedy wygrywała Valentina. Mimo, że ostatnia walka miała miejsce dekadę temu, Jędrzejczyk wciąż dobrze pamięta wszystkie starcia.

Ona wygrała pierwszą walkę, to było w 2006 roku. Trenowałam wtedy tylko dwa lata i pojechałam na Mistrzostwa Świata do Tajlandii. Pomyślałam wtedy, że będę rządzić światem i wygrywać. To była dla mnie wielka lekcja i wróciłam tam w następnym roku i dwa lata później. Nasze dwie ostatnie walki były dość bliskie. Ostatnia walka w Korei w 2008 roku była naprawdę bliska. To twarda laska, nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.

-powiedziała dla MMAWeekly.


Jeśli chodzi o jej styl, ona jest bardzo silna, ale jeśli chodzi o jej styl walki w Muay Thai, był bardzo dobry, ponieważ chwytała za nogę i próbowała cię zgnieść i rzucić. Nie zdobywasz punktów, gdy kogoś rzucasz w Muay Thai. Sędziowie zauważyli, że jest silniejsza i przyznawali jej punkty co było jakimś żartem. To była taka walka.

Mimo, że Joanna nadal ma w głowie całą trylogię z Shevchenko, zapowiada, że to nie będzie miało wpływu na ich walkę na UFC 231.

Teraz zmierzymy się w Octagonie, pięć rund. Teraz jest więcej rzeczy do udowodnienia.

Tworzę historię. Walczę z Valentiną Shevchenko o wakujący pas w wadze muszej. To wielka rzecz. Walcząc o pas, walcząc o pas mistrzowski UFC to wielka sprawa. Nie ma zbyt wielu wojowników, którzy mogliby to zrobić. To wiele znaczy.

Jak myślicie, czy Joanna po raz pierwszy zwycięży z Shevchenko, czy może to Valentina pokona Polkę ponownie?

 

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *