Świat

Jędrzejczyk przed walką z Shevchenko: Zwycięstwo będzie świadczyło o tym, że jestem jedną z najlepszych zawodniczek na świecie

on

Już w ten weekend na UFC 231 Joanna Jędrzejczyk stanie przed kolejną szansą zyskania złota amerykańskiej organizacji.

Polka spróbuje zgarnąć tytuł wagi muszej starciu z Valentiną Shevchenko, co może dać jej szansę zapisania się w historii UFC jako pierwsza kobieta, która dzierżyła dwa pasy. Joanna przekonuje, że będzie w wyśmienitej formie i nic nie powstrzyma jej przez zdobyciem kolejnego pasa.

Samo przystąpienie do tego pojedynku to jest już kawał historii! Wracam do wyższej kategorii wagowej, w której nie walczyłam od czterech lat. Zwycięstwo będzie świadczyło o tym, że jestem jedną z najlepszych zawodniczek na świecie, które kibice widzieli w ostatnich latach. Widzę, jak ludzie odbierają tę walkę. Wygrana z Walentyną to będzie coś naprawdę dużego!

-powiedziała w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Jest trochę silniejsza, trochę większa. Potrzeba mi odpowiedniego procesu nawodnienia po ważeniu i tyle. Wszystko będzie dobrze. Walentyna jest bardzo solidna, mocna, ma doświadczenie. W ostatniej walce zdominowała rywalkę, ale uważam, że tamta przeciwniczka nie była jej godna. Stąd taki scenariusz potyczki.

Walka w kategorii muszej to powrót dla Polki. Przed walkami w UFC, Joanna walczyła właśnie w tej kategorii.

Pozbywanie się ostatnich kilogramów zawsze kosztowało mnie najwięcej energii. Tego ubytku po piątkowym ważeniu tak naprawdę nie da się przywrócić w ciągu trzydziestu paru godzin, które pozostają do walki. Zawsze byłam najsilniejsza, najdynamiczniejsza, najzwinniejsza właśnie wtedy, gdy mogłam ważyć 57 kilogramów. Dlatego ta walka będzie wyglądała inaczej, lepiej – tak jak i przygotowania.

Zwiększyły się moje możliwości destrukcyjne i nie tylko ja to dostrzegam. Widzą to przede wszystkim moi trenerzy, ale i inni. W klubie każdy podchodził i gratulował mi ruchu w kierunku wyższej kategorii wagowej. Wszyscy widzą, że jestem zupełnie inną zawodniczką.

Walka Jędrzejczyk z Shevchenko już w nocy z soboty na niedzielę.

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *