Świat

Jessica Andarde: Mam teraz wielką szansę na bycie mistrzynią

on

Na minionej gali UFC 228 w Dallas Jessica Andrade pokonała Karolinę Kowalkiewicz przez KO w 1 rundzie.

Brazylijka w kilku zdaniach na konferencji prasowej po gali skomentowała swoją walkę.

Trenowałam ciężko każdego dnia, przez 3 ostatnie miesiące, przygotowując się do tej walki, ale tylko skupiając się na Muay Thai. Każdego dnia miałam prywatne lekcje Muay Thai, tak więc wiedziałam że będzie nokaut. Jednak nie wyobrażałam sobie, że tak szybko, że w 1 rundzie.

– powiedziała Andrade.

To było takie pewne uderzenie. Byłam świadoma swojej siły i wszystkiego co tam robiłam. Znałam wszystkie techniki Karoliny. To zadziałało. Znokautowałam ją i to była dewastacja, nie sądzę więc, że kolejna walka nie będzie tą o pas.

Pozostając w temacie powyższych słów Andarde o starciu o pas, niemal na pewno to ona będzie kolejną rywalką mistrzyni, Rose Namajunas. Co na temat Rose do powiedzenia miała Jessica?

Rose jest bardzo wszechstronną atletką. Ma dobrą stójkę, od walki z Karoliną zdecydowanie zaliczyła progres. Jednak wierzę, że mam teraz wielką szansę na wygraną i stanie się mistrzynią. Ja też zaliczyłam ogromny progres, w parterze i stójce. Myślę, że po dzisiejszej wygranej przez KO, jestem krok od walki o pas i pokazania ludziom, że jestem świetna w stójce i mam świetne jiu-jitsu. Jestem bardziej skupiona, silniejsza i lepiej przygotowana na każdą kolejną rywalkę.

– zakończyła.

Trudno się nie zgodzić, że od walki z Joanną Jędrzejczyk, Andrade zaliczyła spory progres i nadal to trwa. Podobnie jak u Rose od jej walki z Karoliną Kowalkiewicz.

Jak myślicie, kto wygra potencjalną walkę Rose vs. Jessica?

 

 

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *