Świat

Jessica Andrade o pojedynku Namajunas vs. Jędrzejczyk II: Nie chciałabym, żeby Joanna wygrała

on

Jessica Andrade w najbliższy weekend wystąpi na UFC on Fox 28. Jej przeciwniczką będzie Tecia Torres.

Wysoko, bo aż na 2. miejscu znajduje się Jessica Andrade w rankingu kategorii słomkowej UFC. Walka między Andrade, a Torres zapewne wyłoni kolejną pretendentkę do pasa mistrzowskiego, który obecnie jest w posiadaniu Rose Namajunas.

Zwyciężczyni pojedynku na UFC on Fox 28, albo zawalczy z obecną mistrzynią, albo z długo panującą Joanną Jędrzejczyk. Dowiemy się tego 7 kwietnia na UFC 223.

Nasza Rodaczka, ostatni raz obroniła pas właśnie podczas walki z Andrade. Jessica, podczas wywiadu dla MMAJunkie zapytana o to, komu kibicuje w walce o tytuł na UFC 223 odpowiedziała:

Naprawdę kibicuję Namajunas. Jest wielkim sportowcem i ma wielkie serce. Nie lekceważy przeciwników. Zawsze wychodzi z wielką wolą walki, by później przyjąć zwycięstwo z pokorą. Jest prawdziwą mistrzynią. Dlatego, to właśnie jej kibicuję i nie chciałabym, żeby Joanna wygrała.

Czuję się naprawdę dobrze. Jestem dobrze wyszkolona i moje ciało jest w dobrej formie. Nie miałabym problemu, by stoczyć jeszcze jedną walkę, przed walką o pas. Myślę, że im więcej walk stoczysz, tym bardziej jesteś przygotowany na tytułową walkę. Nie spieszę się, ale chciałabym zostać mistrzynią jeszcze w tym roku. Myślę, że 2018 to jest mój rok.

Andrade zapytana o swoją najbliższą walkę z Tecią Torres, odpowiedziała:

Ona będzie robiła to co Joanna. Uderzy i odejdzie. Teraz, jestem zdecydowanie lepiej przygotowana do tego rodzaju walk. Teraz wiem, że mogę cały czas ścigać przeciwniczkę w octagonie, a kiedy do mnie podejdzie to muszę się odpierać. Myślę, że to będzie łatwe.

Jeśli chodzi o parter, to mogę ją złapać pod siatką i pracować na ziemi. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby znokautować ją w pierwszej lub drugiej rundzie.

Jednak aby Andrade ponownie zmierzyła się o pas wagi słomkowej musi koniecznie zwyciężyć walkę z Tecią Torres.

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *