Świat

Jessica Andrade o walce Namajunas vs. Jędrzejczyk: Ta walka jest trudna do przewidzenia

on

Już za niespełna miesiąc na gali UFC 223 będziemy świadkami walki rewanżowej pomiędzy Joanną Jędrzejczyka a Rose Namajunas.

Oprócz naturalnego typowania walki przez fanów, tę walkę typują też zawodnicy i zawodniczki. Jedną z takich zawodniczek jest była rywalka Joanny, Jessica Andrade, która w rozmowie z mmafighting.com postanowiła podzielić się swoją opinią dotyczącą walki:

Nie mogę dać ci definitywnej odpowiedzi na pytanie, kto wygra tę walkę, ponieważ wiemy, że Joanna jest twardą, niesamowitą wojowniczką i ma styl walki inny niż wszyscy, ale nie miała czasu pokazać tego przeciwko Namajunas. Kto wie, czy może to zrobić teraz, a potem może być trudniej dla Rose. Ale Namajunas pokazała także, że jest lepszą wojowniczką niż kiedyś. Była bardzo pewna siebie, zadawała dobre ciosy i Joanna to odczuwała. Coś się tam stało i nie mogła już nic zrobić. Ta walka jest trudna do przewidzenia i ciężko powiedzieć, kto wygra…

Oczywiście, kibicuję Namajunas. Ona jest przykładem osoby jako mistrzyni, reprezentuje UFC dobrze jako kobieta, więc kibicuję właśnie Rose. Ale jeśli Joanna wygra, może będę miała szansę na rewanż. Natomiast jeśli wygra Namajunas, może dadzą szansę Karolinie Kowalkiewicz, w zależności od tego, co zrobi w swojej walce. Będą walczyć na tej samej imprezie, tej samej nocy. Kto będzie następny, ja czy Karolina? Mam nadzieję, że to ja.

Jak widać Brazylijka trzyma kciuki za Amerykankę, mimo, że uważa, że wygrana Rose, może nie dać jej szansę walki o pas w kolejnym starciu.

Gala UFC 223 odbędzie się 7 kwietnia w Barclays Center na Brooklynie.

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *