Świat

Jessica Andrade: Przydałoby się wsparcie finansowe

on

Choć największe gwiazdy UFC na pewno nie narzekają na zarobki finansowe, to nie wszyscy mogą cieszyć się stabilną sytuacją.

Jedną z zawodniczek, która ma problemy jest Jessica Andrade. Wkrótce Brazylijka zawalczy z Karoliną Kowalkiewicz. Podczas jednego z ostatnich wywiadów przyznała, że ma problemy chociażby z pozyskiwaniem sponsorów.

Nadchodzi moja czternasta walka w UFC. Mimo to trudno jest pozyskać wsparcie od sponsorów. Zdarza się, że sprzedajemy na przykład nasze ubrania, rękawice, plecaki i inne tego typu rzeczy. Robimy to żeby spokojnie przejść obóz treningowy. To smutne, że musimy pozbywać się naszego sprzętu, w końcu to także pamiątki po walkach. Ale zawsze pocieszam się, że dostaniemy kolejny.

– powiedziała Andrade w rozmowie z „MMA Fighting”.

Wspaniale byłoby, gdyby rząd i miasto bardziej zainwestowaliby w sport. Nie tylko w MMA, ale i w wiele innych dyscyplin. Czasem niewielkie kwoty naprawdę robią różnicę. Jeżeli chodzi o mnie, to spodziewam się poprawy sytuacji, na tyle bym nie miała problemów z zarobkami. Mimo wszystko jestem zadowolona z mojej pracy. I tak nigdy nie wyobrażałam sobie, że tyle osiągnę w UFC.

– dodała Brazylijka.

„Bate Estaca” 8 września wejdzie ponownie do klatki, na gali UFC 228, by zmierzyć się z Karoliną Kowalkiewicz.

About Kamil Gieroba

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *